Czarna seria trwa

Górnik Konin uległ w sobotnim spotkaniu Unii Janikowo 0:1 w meczu 15 kolejki III ligi. Jedyne trafienie w spotkaniu padło w drugiej części gry, a jego autorem został Kamil Kuropatwiński.

Od początku spotkania optyczną przewagę miała drużyna gości, która próbowała zdobyć pierwszą bramkę. Dobrze jednak spisywała się konińska defensywa, która to uniemożliwiała. W miarę upływu czasu gra zaczęła się wyrównywać, a swoje szansę zaczęli tworzyć biało-niebiescy. W 18 minucie Jakub Staszak zdecydował się na bezpośrednie uderzenie z rzutu rożnego. Strzał ten z trudem sparował bramkarz gości. Później swoich sił próbował Dawid Przybyszewski, ale jego uderzenie zza pola karnego poszybował tuż nad poprzeczką. W samej końcówce pierwszej połowy szybką, zespołową akcję przeprowadzili goście. W polu karnym znalazł się Kuropatwiński, który zdecydował się oddać strzał, ale dobrą interwencją popisał się Wiktor Beśka.

Obraz gry w drugiej połowie nie uległ zmianie. To goście mieli przewagę, którą udokumentowali zdobytą bramką w 54 minucie spotkania. Dośrodkowywana piłka w pole karne trafiła na głowę Szymona Bartosika, który zbyt krótko wybił piłkę. Ta trafiła pod nogi Kamila Kuropatwińskiego, który zdobył jak się później okazało jedyną bramkę w całym spotkaniu. Po zdobytej bramce goście skupili się głównie na obronie korzystnego wyniku. Biało-niebiescy próbowali odwrócić losy spotkania, lecz wszystkie próby ataków kończyły się na dobrze dysponowanej obronie Unii Janikowo.

Dla Górnika była to już 9 porażka w sezonie, 6 a własnym obiekcie. Jak na razie podopieczni Grzegorza Dziubka pozostali na 13 lokacie w tabeli, ale dwa spotkania rozegrane zostaną jeszcze w niedziele. Kolejne spotkanie Górnik rozegra 9 listopada. Mecz rozegrany zostanie w Policach z miejscowym Chemikiem o godz. 14:00.

Skład Górnika: Wiktor Beśka - Szymon Bartosik (63' Patryk Olczyk), Robert Jędras, Bartosz Zakrzewski, Jakub Staszak, Mateusz Majer, Marcel Koziorowski (75' Taras Yavorskyy), Tomasz Kowalski (54' Maciej Adamczewski), Krystian Sobieraj (58' Dawid Kalinowski), Dawid Przybyszewski, Maciej Gaszka