Drugie sparingowe zwycięstwo

Drugą wygraną w letnim okresie przygotowawczym zanotowali piłkarze Górnika Konin. Tym razem podopieczni Damiana Augustyniaka pokonali KS Kutno 2:0. Na listę strzelców wpisali się Patryk Olczyk oraz Maciej Adamczewski.

Biało-niebiescy prowadzenie objęli w 10 minucie. Dośrodkowanie Dawida Kalinowskiego wykorzystał Patryk Olczyk, który zdobył pierwsze trafienie w nowych barwach. Zaledwie dwie minuty później Olczyk mógł ponownie wpisać się na listę strzelców, ale tym razem bramkarza gości uratował słupek. W drugiej połowie trener Damian Augustyniak zdecydował się wymienić niemal całą jedenastkę. Drugą bramkę dla Górnika zdobył Maciej Adamczewski, który wykorzystał podanie Dawida Przybyszewskiego.

Kolejny mecz kontrolny Górnik rozegra w sobotę o godz. 11:00. Rywalem będzie LKS Gołuchów.

Skład Górnika: zawodnik testowany 1 (46' Wiktor Beśka) - Szymon Bartosik(46' Mateusz Augustyniak), zawodnik testowany 2, zawodnik testowany 3 (46' Robert Jędras), Jakub Staszak (46' Patryk Szymaniak), Taras Yavorskyy (46' Maciej Adamczewski), Tomasz Kowalski (46' Sebastian Antas), Bartosz Kowalski (46' Mikołaj Karbowy), Patryk Olczyk (46' Mateusz Majer), Dawid Kalinowski (46' Filip Stożek), Paweł Błaszczak (46' Dawid Przybyszewski