Kolejny sparing na plus

W trzecim meczu sparingowym Górnik Konin pokonał LKS Gołuchów 5:2. Bramki dla biało-niebieskich zdobyli Taras Yavorskyy, Dawid Przybyszewski a hat-trickiem popisał się Dawid Kalinowski. Spotkanie z Gołuchowem było jednocześnie zakończeniem obozu dochodzeniowego, który trwał przez ostatni tydzień.

Pierwsza bramka w sobotnim sparingu padła już w 5 minucie spotkania. Do rzutu wolnego podszedł Taras Yavorskyy, a piłka po jego strzale zmyliła bramkarza i wpadła do bramki. Goście wyrównali w 19 minucie, kiedy to rzut karny wykorzystał Krystian Benuszak. Tuż przed przerwą Górnika na prowadzenie wyprowadził Dawid Przybyszewski. W 73 minucie Gołuchów po raz kolejny doprowadził do wyrównania. Końcówka spotkania należała jednak do Górnika, a dokładniej do Dawida Kalinowskiego, który w zaledwie 3 minuty zdobył 3 bramki.

Dla podopiecznych Damiana Augustyniaka było to już 3 sparingowe zwycięstwo w letnim okresie przygotowawczym. Kolejny mecz kontrolny Górnik rozegra w środę 24 lipca o godz. 18:00 na stadionie im. Mariana Paska w Koninie. Rywalem Górnika będzie Warta Sieradz.

Skład Górnika I połowa: Wiktor Beśka - Mateusz Augustyniak, zawodnik testowany 1, Robert Jędras, Patryk Szymaniak, Taras Yavorskyy, Maciej Adamczewski, Dawid Kalinowski, Mateusz Majer, Dawid Przybyszewski, Paweł Błaszczak

Skład Górnika w II połowie: zawodnik testowany 2 - Szymon Bartosik, Robert Jędras, Maciej Adamczewski, Jakub Staszak, Sebastian Antas, Bartosz Kowalski, Mikołaj Karbowy, Patryk Olczyk, Mateusz Majer (67' Dawid Kalinowski), Dawid Przybyszewski