Nad morze po punkty

W 12. kolejce III ligi Górnik Konin rozegra kolejne wyjazdowe spotkanie. Biało-niebiescy wyruszą do Gdyni na spotkanie z miejscowym Bałtykiem.

Bałtyk w obecnym sezonie nie przypomina zespołu z poprzednich lat. W obecnych rozgrywkach plasują się, bowiem na ostatniej 18. pozycji w ligowej tabeli z dorobkiem zaledwie 6 punktów na koncie. Bałtyk to także najmniej skuteczna drużyna w lidze. W dotychczasowych 11 spotkaniach zdobyli zaledwie 4 bramki.

Bałtyk przed rozpoczęciem sezonu przeszedł kilka istotnych zmian. Najważniejszą wydaję się zmiana trenera. Sebastiana Letniowskiego zastąpił Piotr Rzepka. Z klubem pożegnało się także kilku ważnych graczy. W ich miejsce ściągnięto kilku naprawdę wartościowych zawodników. Do klubu przybył m.in. Laurentiu Iorga, który w przeszłości występował chociażby w Lidze Mistrzów.

Ostatni raz z Bałtykiem mierzyliśmy się w kwietniu w spotkaniu rozgrywanym w Koninie. Mecz ten wygrali piłkarze z Gdyni 1:4, a jedyną bramkę dla naszego zespołu zdobył Taras Yavorskyy.

Spotkanie 12 kolejki pomiędzy Bałtykiem Gdynia a Górnikiem Konin rozegrane zostanie w sobotę 12 października o godz. 17:00 w Gdyni. Arbitrem głównym spotkania będzie Bartłomiej Wiśniewski z Włocławka.