Nokaut w Środzie Wielkopolskiej

Górnik Konin w 7. kolejce uległ Polonii Środa Wielkopolska 5:2 (4:0). Bramki dla naszego zespołu zdobyli Maciej Adamczewski oraz Aleks Sieradzki. Kolejne spotkanie Górnik Konin rozegra w ramach okręgowego Pucharu Polski na szczeblu KOZPN. W środę 20 września o godzinie 17:00 zmierzy się w Ślesinie z zespołem LKS Ślesin.

I połowa meczu w Środzie Wielkopolskiej wyglądała bardzo słabo w wykonaniu Górnika. Już w 4 minucie Matusz Roszak oddał strzał w poprzeczkę z rzutu wolnego. W 8 minucie meczu Polonia prowadziła już 1:0. Bramkę zdobył Maciej Rybak. W 17 minucie było już 2:0. Bramkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego zdobył Igor Jurga. W 38 minucie było już 3:0. Po szybkim kontrataku akcję Polonii wykończył Igor Jurga. Polonia w pierwszej połowie zdobyła jeszcze jedną bramkę. Po akcji skrzydłem dośrodkowanie wykorzystał Maciej Rybak. Górnik w I połowie zdołał zagrozić bramce Polonii zaledwie dwa razy. Niecelny strzał oddał Bartosz Świderski, a strzał Sebastiana Antasa okazał się zbyt lekki aby pokonać bramkarza gospodarzy.

II połowa to już zdecydowanie lepsza gra w wykonaniu Górnika. Na początku połowy dobrym strzałem zza pola karnego popisał się Bartosz Andrzejewski, a jego strzał z trudem obronił bramkarz Polonii. W 61 minucie prostopadłe podanie Sebastiana Antasa wykorzystał Maciej Adamczewski. W 85 minucie drugą bramkę dla Górnika zdobył Aleks Sieradzki wykorzystując podanie Sebastiana Antasa. Polonia próbowała szybkich kontrataków jednak ich akcje kończyły się niecelnymi strzałami na naszą bramkę. Wynik spotkania w 87 minucie na 5:2 ustalił Przemysław Otuszewski wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego.

Górnik Konin: Bramkarz - Augustyniak (46' Sieradzki) - Wesołowski (46' Górski) - Śnieg - Andrzejewski - Świderski - Adamczewski - Radoszewski - Sobieraj (70' Matusiak) - Antas - Przybyszewski (46' Błaszczak).