Ostrów zdobyty!

Górnik Konin odniósł drugie zwycięstwo z rzędu. W sobotnim spotkaniu pokonał drużynę Centry Ostrów Wlkp. 2:4 (1:2). Bramki dla naszego zespołu zdobyli Krystian Sobieraj, Paweł Błaszczak, Łukasz Wesołowski oraz Dawid Przybyszewski. W spotkaniu nie brakowało kontrowersji, bowiem sędzia nie uznał dwóch prawidłowo zdobytych, naszym zdaniem, bramek dla Górnika Konin.

Na początku spotkania zawodnicy obu zespołów starali się wywalczyć przewagę w środku pola. Po dość nerwowym początku w naszym wykonaniu w 10 minucie spotkania sędzia odgwizdał rzut karny po faulu bramkarza Centry na Mateuszu Majerze. Do piłki podszedł Krystian Sobieraj, który pewnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. W 22 minucie wydawało się, że prawidłowego gola zdobył Paweł Błaszczak, po tym jak piłkę po uderzeniu Łukasza Wesołowskiego wypuścił goalkeeper Centry, ale sędzia spotkania Karol Kobędza odgwizdał przewinienie napastnika Górnika Konin. W 34 minucie bramka Pawła Błaszczaka została już uznana. Wykorzystał on prostopadłe podanie Krystiana Sobieraja. Gospodarze po stracie drugiego gola szybko ruszyli do odrabiania strat. Już w 36 minucie zamieszanie w polu karnym Górnika wykorzystał Michał Kucharski, który zdobył kontaktowe trafienie. W 44 minucie piłka po uderzeniu Krystiana Sobieraja z rzutu wolnego trafiła do bramki, ale tym razem sędzia także nie uznał bramki, gdyż stwierdził, że jeden z ofensywnych graczy Górnika absorbował uwagę bramkarza Centry.

Początek drugiej połowy to bardzo dobra gra gospodarzy. Przez większość czasu gry stwarzali zagrożenie pod bramką Dawida Kołodziejczaka. W 77 minucie sędzia odgwizdał rzut karny dla Centry po faulu Sebastiana Antasa w polu karnym. Do piłki podszedł kapitan Centry Tomasz Adamiak. Pewnym strzałem z 11. metra pokonał Dawida Kołodziejczaka i dał gospodarzą wyrównanie. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem 2:2 groźniej zaczęli atakować zawodnicy Górnika Konin. W 88 minucie bramkę dającą prowadzenie Górnikowi zdobył Łukasz Wesołowski. W doliczonym czasie gry sędzia odgwizdał jeszcze rzut karny po faulu na Dawidzie Przybyszewskim. Do piłki podszedł sam poszkodowany ustalając wynik spotkania na 2:4 dla Górnika.

Kolejne spotkanie biało-niebiescy rozegrają już 25 listopada. Na obiekcie w Koninie Górnik podejmować będzie Wierzycę Pelplin. Będzie to ostatnie spotkanie ligowe Górnika w tym roku. Mecz zaplanowano na godz. 13:00.

Skład Górnika: Dawid Kołodziejczak - Piotr Radoszewski, Dawid Śnieg, Andrzej Górski, Mateusz Augustyniak, Maciej Adamczewski (93' Maciej Rojewski), Łukasz Wesołowski, Sebastian Antas (89' Kamil Zieliński), Mateusz Majer, Krystian Sobieraj (68' Aleks Sieradzki), Paweł Błaszczak (73' Dawid Przybyszewski).