Pewna wygrana w Ostrowitem

Górnik Konin pokonał zespół Czarnych Ostrowite 3:0. Mecz rozgrywany był w ramach ćwierćfinału Pucharu Polski na szczeblu KOZPN. Zwycięstwo w Ostrowitem oznacza, że Górnik zachował szansę na obronę pucharu zdobytego w poprzednim sezonie. W następnej rundzie (półfinał) Górnik zmierzy się z zespołem SKP Słupca. Drużyna SKP pokonała w swoim meczu Victorię Września 2:0.

Górnik do meczu przystąpił w nieco zmienionym składzie, który gra w lidze. Zabrakło m.in Macieja Adamczewskiego, Sebastiana Antasa czy Łukasza Wesołowskiego. Mimo zmian w składzie Górnik prowadził grę stwarzając zagrożenie pod bramką Czarnych. Wynik spotkania już w 12 minucie meczu mógł otworzyć Dawid Przybyszewski jednak piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek. W 14 minucie po raz kolejny próbował próbował Przybyszewski, ale jego strzał obronił bramkarz, wybijając piłkę na aut. Pierwsza bramka padła w 15 minucie, a jej autorem został Krystian Sobieraj. Górnik cały czas kontrolował sytuację na boisku. Efektem prowadzenia gry była bramka na 2:0. Strzałem z dystansu w 29 minucie popisał się Piotr Radoszewski. Piłka po jego uderzeniu wprawdzie trafiła w słupek, ale wpadła do bramki. W 37 minucie Górnik po składnej akcji mógł podwyższyć prowadzenie. W sytuacji sam na sam znalazł się Dawid Przybyszewski. Nie zdecydował się jednak na strzał, a bramkarz wygarnął piłka spod jego nóg. Gra Ostrowitego opierała się w głównej mierze na grze w obronie. Próbowali szybkich kontrataków, ale nie stworzyli większego zagrożenia naszej bramki. W drugiej połowie Górnik nadal przeważał i prowadził grę. W 55 minucie po indywidualnej akcji Jakub Matusiak podwyższył prowadzenie Górnika Konin. Po bramce na 3:0 Górnik uspokoił grę. Mecz toczył się głównie w środkowej części boiska, ale bez bardziej klarownych sytuacji dla obu zespołów.

Górnik Konin: Koliński (45' Kołodziejczak) - Rojewski, Górski, Augustyniak, Witczak, Radoszewski (45' Matusiak), Majer, Sobieraj (45' Sieradzki), Przybyszewski (45' Zieliński), Błaszczak, 64' Karbowy.