Pierwsza sparingowa porażka

Pierwszej porażki w letnim okresie przygotowawczym doznali piłkarze Górnika Konin. Górą w środowym sparingu okazała się Warta Sieradz wygrywając spotkanie 0:3.

Pierwsza bramka padał w 11 minucie spotkania. Bardzo nieprzyjemnym strzałem z dystansu Wiktora Beśkę zaskoczył jeden z zawodników przyjezdnych. Dwie pozostałe bramki Warta zdobyła w drugiej części meczu. Druga bramka padła po dośrodkowaniu z prawej części boiska, trzecia po indywidualnej akcji jednego z zawodników Sieradza.

Ostatni już mecz sparingowy piłkarze Górnika rozegrają w sobotę 27 lipca o godz. 12:00 z Pelikanem Łowicz na stadionie im. Mariana Paska w Koninie. Natomiast o godz. 16:00 w Centrum Handlowym FERIO W Starym Mieście odbędzie się prezentacja drużyny, która występować będzie na boiskach III ligi w nadchodzącym sezonie. Serdecznie zapraszamy. Podczas prezentacji przewidziane zostały konkursy z nagrodami m.in piłka czy koszulka Górnika Konin. Zdobyć będzie można także bilety na pierwszy ligowy mecz w Koninie z Polonią Środa Wlkp.

Skład Górnika I połowa: Wiktor Beśka - Szymon Bartosik, zawodnik testowany 1, zawodnik testowany 2, Jakub Staszak, Taras Yavorskyy, Maciej Adamczewski, Krystian Sobieraj, Patryk Olczyk, Dawid Przybyszewski, Maciej Gaszka

Skład Górnika II połowa: zawodnik testowany 3 - Mateusz Augustyniak (zawodnik testowany 1), zawodnik testowany 4, zawodnik testowany 2, Patryk Szymaniak, Maciej Adamczewski, Sebastian Antas, Dawid Kalinowski, Mateusz Majer, Dawid Przybyszewski, Maciej Gaszka (Paweł Błaszczak)