Pierwszy turniej GÓRNIK CUP za nami

7 stycznia odbył się pierwszy z czterech turniejów GÓRNIK CUP 2018. W turnieju wzięło udział 10 zespołów z rocznika 2010 i 2011. Najlepszy na koniec zawodów okazał się zespół LKS Ślesin. Każdy z uczestników turnieju otrzymał pamiątkowe medale.

Do turnieju przystąpiło 10 zespołów. Zostały one podzielone na 2 grupy. W grupie A 1 miejsce, z kompletem zwycięstw zajęła drużyna LKS Ślesin. Drugie miejsce w gr. A zajęła Dwunasta Włocławek. W grupie B najlepsza okazała się Akademia Piłkarska Młode Talenty Toruń. Drugie miejsce zajęła drużyna Górnika Konin "Biali". W pierwszym półfinale drużyna Górnika Konin (Biali) zmierzyła się z zespołem LKS Ślesin. Żaki ze Ślesina pokonali Białych 1:0. Takim samym wynikiem zakończył się drugi półfinał, gdzie Dwunastka Włocławek pokonała APMT Toruń.

W finale zmierzyli się ze sobą zespoły LKS Ślesin oraz Dwunastki Włocławek. Górą po konkursie rzutów karnych okazał się zespół ze Ślesina. 3 miejsce w turnieju przypadło drużynie z Torunia, którzy pokonali Górnika Konin "Białych" 2:0.

W turnieju udział brały dwie drużyny Górnika Konin. Ekipa "Niebieska" rywalizowała w grupie A. Ostatecznie turniej zakończyła na 10 miejscu. Drużyna "Białych", która rywalizowała w grupie B, turniej zakończyła na miejscu 4.

Górnik Konin Biali: Jan Weber (5 goli), Bartek Kaźmierczak (1), Jan Deleszkiewicz (1), Filip Stryganek (1), Adam Fabiszak (1), Remigiusz Górecki, Bartek Zawierucha

Górnik Konin Niebiescy: Fabian Stolarski (1), Maurycy Makowski (1), Igor Zakrzewski, Antek Jetka, Jakub Kołodziejczak, Filip Jankowski, Bartek Nowak, Patryk Śledź

Wyniki:

GRUPA A

Victoria Września

LKS Ślesin Górnik Konin Niebiescy Dwunastka Włocławek Kolejarz Łódź Punkty Bramki Miejsce
Victoria Września X 0-3 2-1 0-2 4-0 6 6-6 3
LKS Ślesin 3-0 X 4-0 1-0 1-0 12 9-0 1
Górnik Konin Niebiescy 1-2 0-4 X 0-3 1-4 0 2-13 5
Dwunastka Włocławek 2-0 0-1 3-0 X 4-1 9 9-2 2
Kolejarz Łódź 0-4 0-1 4-1 1-4 X 3 5-10 4

GRUPA B

Olimpia Koło Oranje Konin Górnik Konin Biali Ner Poddębice APMT Toruń Punkty Bramki Miejsce
Olimpia Koło X 2-2 2-4 1-1 1-5 2 6-13 4
Oranje Konin 2-2 X 0-2 1-0 0-1 4 3-5 3
Górnik Konin Biali 4-2 2-0 X 2-0 1-3 9 9-5 2
Ner Poddębice 1-1 0-1 0-2 X 0-3 1 1-7 5
AMPT Toruń 5-1 1-0 3-1 3-0 X 12 12-2 1

PÓŁFINAŁ I Górnik Konin Biali LKS Ślesin 0-1
PÓŁFINAŁ II APMT Toruń Dwunastka Włocławek 0-1
O III MIEJSCE APMT Toruń Górnik Konin Biali 2-0