Podsumowanie 24. kolejki

24 kolejka III ligi to już historia. Stała ona pod znakiem straty punktów przez trzy najlepsze dotychczas zespoły w tabeli. W ośmiu rozegrany spotkaniach padły 23 bramki. Wolne w świątecznej kolejce mieli piłkarze Raduni Stężyca.

Pierwsze spotkania kolejki rozegrano już w Wielki Czwartek. W Szczecinie rezerwy Pogoni Szczecin pokonał 1:0 najbliższego rywala Górnika Konin - Sokół Kleczew. W składzie zabrakło kontuzjowanych Jakuba Dębowskiego oraz Jakuba Antosika. W Środzie Wielkopolskiej miejscowa Polonia podejmowała lidera rozgrywek Lecha II Poznań. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów po remisie 1:1, chociaż gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego. Do największej niespodzianki tej kolejki doszło w piątek w Koszalinie. Gwardia, która wiosną nie zdobyła chociaż 1 punktu pokonała wicelidera KKS Kalisz 3:2. Kalisz po wpadce Lecha miał szansę na pozycję lidera, ale zaprzepaścił tą okazję. Kolejka dokończona została w sobotę. Pierwsi na boisko wyszli zawodnicy w Gnieźnie. Mieszko Gniezno (trzecia drużyna po 23 kolejkach) uległo Górnikowi Konin 1:2. Po tym jak zakończył się mecz w Gnieźnie rozpoczęły się spotkania w Jarocinie, Solwinie oraz Bydgoszczy. W Jarocinie Jarota uległ Kotwicy Kołobrzeg 0:1 po bramce w 9 minucie spotkania. W Skolwinie mecz zakończył się takim samym wynikiem. Miejscowy Świt uległ wyżej notowanemu Bałtykowi Gdynia. Po zeszłotygodniowej niespodziance piłkarze Chemika tym razem zespołowi KP Starogard 0:3. Ostatnie spotkanie rozegrano w Pelplinie. Po zeszłotygodniowej porażce z Górnikiem Konin Bałtyk Koszalin urządził sobie festiwal strzelecki. Mecz zakończył się wygraną gości 1:6.

Liderem rozgrywek pozostał Lech II Poznań. Jego przewaga nad KKS Kalisz wzrosła natomiast do 2 punktów. Na trzecią pozycję awansowała Radunia Stężyca, która ma cztery punkty straty do lidera. Górnik po wygranej w Gnieźnie pozostał na 11 miejscu w tabeli. Biało-niebiescy zrównali się natomiast z poprzedzającymi ich Świtem Skolwin. Przewaga nad dwunastą w tabeli Pogonią II Szczecin wynosi 9 punktów. Po zmianach w układzie w tabeli II ligi faza spadkowa III ligi obejmuje obecnie 5 drużyn. Do wycofanej Wdy Świecie dołączają Wierzyca Pelplin oraz Chemik Bydgoszcz. Prowizoryczną grupę spadkową uzupełniają Jarota Jarocin oraz Gwardia Koszalin.

Wda Świecie - Radunia Stężyca 0:3

walkower

Pogoń II Szczecin - Sokół Kleczew 1:0

Hubert Turski 51'