Podsumowanie rozgrywek młodzieżowych

Wszystkie grupy młodzieżowe Górnika Konin, które występowały w Ligach Wojewódzkich oraz Okręgowych zakończyły już swoje ligowe zmagania. Poniżej prezentujemy ich dokonania.

Junior Starszy występował w I Lidze Wojewódzkiej A1. Podopieczni trenerów Kamila Krzyżanowskiego oraz Rafała Szkudelskiego na półmetku rozgrywek plasują się na 6 lokacie z dorobkiem 14 punktów. W 10 spotkaniach odnieśli 4 zwycięstwa, 2 remisy oraz 4 porażki. Rywalom strzelili 33 bramki sami tracąc 26 bramek.

Junior Młodszy swoje spotkania rozgrywała w ramach I Ligi Wojewódzkiej B1. Zawodnicy trenera Damiana Tylaka po rundzie jesiennej są liderami grupy z kompletem punktów. Po 14 rozegranych meczach biało-niebiescy na koncie 42 punkty i drugiego Przemysława Poznań wyprzedzają o 18 punktów. Piłkarze z rocznika 2004 zdobyli 103 gole, stracili jedynie 13.

Trampkarz Starszy to kolejna drużyna, która reprezentowała klub w Wielkopolsce. Podopieczni trenera Krzysztofa Gadomskiego wstępowali i I Lidze Wojewódzkiej C1. W 14 spotkaniach odnieśli 12 zwycięstw oraz 2 remisy, co z dorobkiem 38 punktów pozwoliło zając 1 miejsce w tabeli na koniec rozgrywek. Bilans bramkowy zespołu to 93 gole zdobyte oraz 13 straconych. Wygrana w lidze dała możliwość występów w barażach o CLJ, w których Trampkarze musieli uznać jednak wyższość AP Reissa Poznań. Dwumecz zakończył się wynikiem 0:20 dla poznańskiej drużyny.

Trampkarz Młodszy występował w I Lidze Wojewódzkiej C2. Podopieczni trenera Marcina Muzykiewicza na półmetku rozgrywek plasują się na 3 pozycji z dorobkiem 30 punktów. W lidze odnieśli 10 zwycięstw oraz 4 porażki. Do lidera Oranje Konin tracą zaledwie 6 punktów. Drużyna z rocznika 2006 może pochwalić się najlepszym bilansem bramkowym w lidze. Swoim rywalom strzelili 69 bramek, sami tracąc 21.

Młodzik Starszy reprezentował klub w I Lidze Wojewódzkiej D1. Zawodnicy trenera Patryka Kaczmarka po rundzie jesiennej plasują się na 3 pozycji z dorobkiem 25 punktów, do lidera drużyny Antonio Jarocin tracą 9 punktów. Zawodnicy z rocznika 2007 odnieśli 8 zwycięstw, zanotowali także 1 remis oraz 5 porażek. Zdobyli 32 bramki, stracili 18.

Młodzik Młodszy występował w I Lidze Okręgowej D2. Na półmetku rozgrywek podopieczni trenera Radosława Skalskiego są liderami rozgrywek. Biało-niebiescy na swoim koncie zgromadzili 18 punktów za 6 wygranych i 1 porażkę. W lidze zdobyli 36 trafień, stracili zaledwie 6.

Połączone siły Młodzika Starszego oraz Młodzika Młodszego wystawiły drużynę w II Lidze Okręgowej D1. Na półmetku rozgrywek drużyna zajmuje 3 pozycję. 9 zdobytych punktów zgromadzili dzięki 3 zwycięstwom oraz 3 porażką. Bilans bramkowy drużyny to 22 gole zdobyte i 21 straconych.

Orlik Starszy występował w I Lidze Okręgowej E1. Po rundzie jesiennej piłkarze z rocznika 2009 plasuję się na przedostatniej, 7 lokacie z dorobkiem 3 punktów. W lidze odnieśli 1 zwycięstwo oraz doznali 6 porażek. Podopieczni trenera Marcina Słowińskiego strzelili 29 bramek, stracili 67.

Drużyna Orlika Młodszego była podzielona na dwa zespoły. Pierwsza drużyna występowała w I Lidze Wojewódzkiej E2. Na półmetku rozgrywek podopieczni trenera Adama Kujawy zajmują 3 lokatę z dorobkiem 12 punktów. Taką samą zdobycz punktową mają jednak 3 pierwsze zespoły w lidze. Biało-niebiescy zdobyli 39 bramek, stracili 26. Druga drużyna Orlika Młodszego występowała w II Lidze Okręgowej E2. Drużyna zajmuje 2 pozycję z 15 punktami na koncie, do lidera Tulisii Tuliszków tracąc 6 punktów. 5 spotkań zakończyło się wygraną Górnika, w 2 niestety zwyciężali rywale. Zawodnicy z rocznika 2010 zdobyli 89 bramek, stracili 21.

Żak Starszy swoje spotkania rozgrywał w cyklu turniejowym. Dwa zespoły Górnika Konin występowały w grupie 43 Żaków F1. Górnik Konin I wygrał rozgrywki zdobywając 29 punktów. Żacy odnieśli 9 zwycięstw, 2 remisy oraz 1 porażkę. Zdobyli 45 bramek, stracili 7. Drugie miejsce w grupie zajął Górnik Konin II, który na koncie zgromadził 20 punktów. 5 spotkań wygrali, 5 zremisowali oraz 2 przegrali. Druga drużyna zdobyła 23 bramki, straciła 27. Obie drużyny prowadził trener Adam Andrzejczyk.

Żak Młodszy także swoje spotkania rozgrywał w cyklu turniejowym. Zawodnicy z rocznika 2012 w swoich rozgrywkach uplasowali się na 3 pozycji zdobywając 13 punktów. 4 spotkania zakończyli wygraną, odnieśli także 1 remis oraz 6 porażek. W turniejach zdobyli 27 bramek, stracili 37.