Podsumowanie X kolejki III ligi

W ten weekend rozegrana została X kolejka III ligi gr. II.  Swoje spotkanie w ramach tej kolejki do rozegrania ma jeszcze Górnik Konin. Nasz mecz z rezerwami Lecha Poznań został przełożony przez Kujawsko - Pomorski Związek Piłki Nożnej na inny termin z powodu powołania zawodników Lecha do reprezentacji narodowych. O nowym terminie meczu będziemy informować wkrótce. Wiemy już jednak, że mecz nie zostanie rozegrany 11 października. Propozycję takiej daty złożył Górnik, ale Lech ją odrzucił.

W sobotę swoje mecze rozegrały wszystkie zespoły będące bezpośrednio zagrożone spadkiem z III ligi. Na obecną chwilę z ligi spada aż 5 zespołów, ponieważ Gryf Wejherowo oraz Gwardia Koszalin zagrożone są spadkiem w II lidze. Spadkiem z III ligi gr. II zagrożone są:

14. Energetyk Gryfino pkt. 8

15. Jarota Jarocin pkt. 8

16. GKS Przodkowo pkt. 6

17. Unia Solec Kujawski pkt. 4

18. Górnik Konin pkt. 3

W sobotę Unia Solec Kujawski przegrała z Sokołem Kleczew na własnym terenie 0:2. GKS Przodkowo uległ w wyjazdowym spotkaniu Energetykowi Gryfino 2:3, a Jarota Jarocin przegrała z Centrą Ostrów Wielkopolski 2:1.

Obecna sytuacja Górnika w tabeli jest bardzo ciężka. Z dorobkiem 3 punktów na koncie zamykamy stawkę. Do bezpiecznego miejsca w tabeli tracimy 7 pkt. Musimy zacząć wygrywać i punktować za 3 pkt. W innym wypadku nasza sytuacja w tabeli będzie jeszcze gorsza.

W górze tabeli nadal przewodzi zespół ze Skolwinu z dorobkiem 25 pkt. . Świt wygrał swoje spotkanie z Kotwicą Kołobrzeg 3:0. Drugie miejsce w tabeli zajmuje Sokół Kleczew z dorobkiem 23 pkt. Miejsce na podium uzupełnia z dorobkiem 22 pkt. zespół Bałtyku Gdynia.

Zestawienie wyników X kolejki:

Pogoń II Szczecin 1:3 Elana Toruń

Energetyk Gryfino 3:2 GKS Przodkowo

Wda Świecie 0:2 KKS Kalisz

Centra Ostrów 2:1 Jarota Jarocin

Wierzyca Pelplin 3:2 Polonia Środa

KP Starogard 0:1 Bałtyk Gdynia

Unia Solec 0:2 Sokół Kleczew

Kotwica Kołobrzeg 0:3 Świt Skolwin

Tabela po X kolejce:

Najbliższe swoje spotkanie Górnik rozegra na wyjeździe z GKS Przodkowo. Mecz ten zostanie rozegrany w niedzielę 15 października o godz. 12.