Porażka Górnika w pierwszym meczu sezonu

W swoim pierwszym meczu nowego sezonu piłkarze Górnika Konin przegrali z beniaminkiem 3 ligi, zespołem KP Starogard Gdański. Mecz zakończył się wynikiem 1:0. Strzelcem jedynej bramki w meczu był Błażej Chouwer.

Mecz dla Górnika zaczął się dość niefortunnie. Już w pierwszej minucie gry kontuzji doznał nowy nabytek konińskiego Górnika Michał Marszałek. W jego miejsce zameldował się Mateusz Majer. Obraz pierwszej połowy nie zapowiadał porażki biało-niebieskich. Licznymi atakami piłkarze Górnika próbowali zagrozić bramce gospodarzy. Jednak z tych ataków niewiele wynikało. Najlepszą okazję do zdobycia bramki miał Kamil Zieliński, który w sytuacji sam na sam przestrzelił. W pierwszej połowie kilkukrotnie próbował swoich szans Krystian Sobieraj, któremu także nie udało się zdobyć bramki. W I połowie nielicznymi kontratakami próbowali zagrozić gospodarze. W 45 minucie spotkania po faulu Dawida Kołodziejczaka sędzia odgwizdał "jedenastkę". Do piłki podszedł Krzysztof Rzepa, który pierwotnie pokonał Kołodziejczaka. Sędzia nakazał powtórzenie rzutu karnego. W powtórzonej próbie Rzepa już spudłował.

II połowa gry toczyła się głównie pod dyktando gospodarzy. Kilkukrotnie próbowali pokanać naszego bramkarza, ale tego dnia dobrze dysponowany w konińskiej bramce był Kołodziejczak. Jedynego gola w meczu w 78 minucie spotkania zdobył Błażej Chouwer. Piłkarze Górnika w II połowie ograniczali się jedynie do kontrataków. Nie przyniosły one jednak zamierzonego efektu.

Skład Górnika: Kołodziejczak - Marszałek (3'Majer) - Wesołowski - Rojewski - Świderski - Adamczewski - Radoszewski - Sieradzki (84'Ćwiek) - Sobieraj (78'Karbowy) - Przybyszewski (65'Matusiak) - Zieliński