Porażka na własne życznie

Górnik Konin przegrał z Jarotą Jarocin 2:3. Bramki dla naszej drużyny strzelali: Krystian Sobieraj i Szymon Ćwiek. Dla Biało-Niebieskich była to już 5 porażka w tym sezonie. Kolejne spotkanie Górnik Konin rozegra w Kaliszu, gdzie zmierzy się z miejscowym KKS-em. Mecz ten odbędzie się w niedziele 1 października o godz. 16:00 (bez udziału kibiców gości).

Mecz rozpoczął się od walki w środku pola. Jednak z biegiem czasu Górnik zaczął przeważać. Skutkiem przewagi Górnika był rzut karny odgwizdany po ręce jednego z obrońców Jaroty. Karnego pewnie w 10 minucie wykorzystał Krystian Sobieraj. Górnik podbudowany strzeloną bramką próbował zdobyć kolejnego gola. W 22 minucie po dobrym przechwycie Bartosza Świderskiego piłka dotarła do Sebastiana Antasa. Jego strzał minął jednak lewy słupek bramki Jaroty. W I połowie kilkukrotnie bramce Jaroty próbował zagrozić Mateusz Majer. Najpierw w 36 minucie jego strzał trafił w poprzeczkę. Chwilę później w sytuacji sam na sam strzelił prosto w bramkarza. Bramki próbowali zdobyć także Dawid Przybyszewski oraz Piotr Radoszewski, jednak ich strzały zakończyły się niepowodzeniem. Jarota w I połowie meczu sytuacji miał jak na lekarstwo. W 17 minucie przewrotką próbował uderzać jeden z zawodników Jaroty, ale jego strzał wyblokowała obrona, a w 43 minucie szybka akcja Jaroty zakończyła się bardzo niecelnym strzałem na bramkę Dawida Kołodziejczaka.

Początek II połowy to dalej solidna gra Górnika. Efektem był gol Szymona Ćwieka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Po strzelonej bramce Górnik cofnął się i oddał inicjatywę gościom.

Coraz groźniejsze akcje Jaroty zakończyły się kontaktowym golem w 66 minucie gry. Uskrzydleni goście doprowadzili do wyrównania w 72 minucie, kiedy sędzie odgwizdał rzut karny po faulu Szymona Ćwieka. W 87 minucie Jarota zadała decydujący cios. Gola dającego wygraną Jarocie zdobył po rzucie rożnym Piotr Garbarek. Mecz zakończył się wynikiem 2:3.

Żółtymi kartkami w drużynie Górnika zostali ukarani: Szymon Ćwiek, Dawid Śnieg, Bartosz Świderski

Górnik Konin: Dawid Kołodziejczak – Bartosz Andrzejewski, Szymon Ćwiek, Dawid Śnieg, Bartosz Świderski, Piotr Radoszewski (85’ Kamil Zieliński), Maciej Adamczewski, Mateusz Majer, Sebastian Antas, Krystian Sobieraj (63’ Aleks Sieradzki), Dawid Przybyszewski (70’ Paweł Błaszczak).