Porażka Trampkarzy Młodszych w pierwszym barażu

Porażką 0:3 zakończył się pierwszy mecz barażowy o CLJ, w którym Trampkarze Młodsi Górnika Konin rywalizowali z Poznańską 13 Poznań.

Od samego początku spotkania przewagę stwarzała sobie drużyna gości. Kilkukrotnie próbowali pokonać bramkarza Górnika, ale brakowało celności. Sztuka ta udała się w 18 minucie, kiedy Kamil Pytlik przymierzył w okienko bramki Kacpra Staszaka. Strata bramki podziałała mobilizująco na biało-niebieskich, którzy zaczęli sobie stwarzać okazje pod bramką gości. Najpierw w dobrej sytuacji znalazł się Wiktor Twardowski, ale jego strzał został zablokowany. W 32 minucie piłkarze Górnika wyszli z szybkim kontratakiem, Wiktor Różewski zagrywał do Szymona Jamrozika, ale strzał tego drugiego zdołał obronić bramkarz "13". Po zmianie stron po raz kolejny to goście przeważali na boisku, czego efektem było podwyższenie prowadzenia po indywidualnej akcji Kamila Janika. Dwanaście minut później "13" po raz kolejny zdobyła bramkę. Tym razem na listę strzelców wpisał się Aleks Bondyra. Końcowy wynik mógł być jeszcze wyższy, ale dobrze w bramce spisywał się Jakub Radwański, który w drugiej połowie zastąpił Kacpra Staszaka. Radwański zdołał m.in. obronić rzut karny.

Pomimo niekorzystnego wyniku droga do CLJ nie jest jeszcze zamknięta. W sobotę odbędzie się spotkanie rewanżowe, które rozegrane zostanie w Poznaniu.

Skład Górnika: Kacper Staszak, Jakub Radwański - Dawid Wróbel, Damian Głocki, Filip Chorążka, Szymon Jamrozik, Wiktor Twardowski, Wiktor Różewski, Adam Krzos, Wiktor Szczap, Miłosz Karmowski, Szymon Posiłek, Alan Szyszyński, Radosław Skibiński, Oskar Wejman, Maksymilian Kaczmarek, Jakub Karczewski, Kacper Urbański