Porażka w derbach

Górnik Konin w meczu rozgrywanym w ramach 9 kolejki III ligi gr. II przegrał w Kaliszu z drużyną KKS Kalisz 2:0. Bramki dla drużyny gospodarzy zdobyli Robert Tunkiewicz oraz Łukasz Żegleń. Była to szósta porażka w obecnym sezonie ligowym. Kolejny mecz podopieczni Sławomira Suchomskiego rozegrają w środę 4 października o godz. 16:30 w Ostrowitem. Będzie to mecz w ramach Pucharu Polski na szczeblu KOZPN.

Początek spotkania w Kaliszu w wykonaniu Górnika wyglądał solidnie. Piłkarze Górnika długo utrzymywali się przy piłce zmuszając drużynę KKSu do obrony. Z posiadania piłki nie wynikła jednak żadna bramkowa sytuacja. Po kwadransie gry prowadzonej przez Górnika do głosu doszli gospodarze. Zaczęli wymieniać więcej podań i przenieśli ciężar gry na stronę Górnika. Wynikiem dobrej gry Kalisza była bramka Roberta Tunkiewicza z 21 minuty spotkania. KKS próbował podwyższyć prowadzenie jeszcze w I połowie, ale dobrze w bramce spisywał się Dawid Kołodziejczak. Drugą połowę zawodnicy Górnika również zaczęli od większego posiadania piłki. Najlepszą sytuację bramkową miał Sebastian Antas. Szybko rozegrany stały fragment gry zaskoczył obronę Kalisza, ale Sebastian będąc w sytuacji sam na sam przestrzelił. Po dobrym początku połowy grę zaczęli kontrolować gospodarze. Efektem ich solidnej gry była bramka na 2:0. W 72 minucie niefrasobliwość naszych obrońców wykorzystał Łukasz Żegleń. Po stracie drugiej bramki Biało-Niebiescy nie stworzyli sobie więcej dogodnych sytuacji. Prowadzenie próbowali podwyższyć piłkarze KKSu, ale ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:0.

Górnik Konin: Dawid Kołodziejczak - Bartosz Andrzejewski (56' Maciej Rojewski), Szymon Ćwiek (32' Piotr Radoszewski), Dawid Śnieg, Bartosz Świderski, Maciej Adamczewski, Łukasz Wesołowski, Sebastian Antas, Krystian Sobieraj (57' Mateusz Majer), Aleks Sieradzki, Kamil Zieliński (64' Dawid Przybyszewski).