Porażka w Jarocinie

Porażką 2:1 zakończył się środowy sparing Górnika Konin z Jarotą Jarocin. Był to już drugi mecz rozegrany podczas zimowego okresu przygotowawczego.

Jarota prowadzenie objęła w 28 minucie, kiedy to zamieszanie pod naszą bramką wykorzystał Mateusz Dunaj. Druga bramka dla Jaroty padła po rzucie karnym, a jej autorem został Piotr Skokowski. Honorowe trafienie dla biało-niebieskich zanotował w 82 min. Maciej Rojewski.

W meczu udział wzięło dwóch zawodników testowanych - lewy obrońca oraz prawoskrzydłowy. O ich przydatności do drużyny zadecyduje trener Damian Augustyniak. Szansę gry od trenera dostało także dwóch zawodników Juniora Starszego - Filip Stożek oraz Kamil Lewandowski.

Kolejny mecz sparingowy Górnik rozegra w sobotę w Inowrocławiu, a rywalem będzie Kujawianka Izbica Kujawska.

Skład I połowa: Mateusz Koliński - Bartosz Świderski, Robert Jędras, Łukasz Derbich, zawodnik testowany, Sebastian Antas, Taras Yavorskyy, Mikołaj Karbowy, zawodnik testowany, Aleks Sieradzki, Paweł Błaszczak.

Skład II połowa: Dawid Kołodziejczak - Mateusz Majer, Dawid Śnieg, Łukasz Derbich (67' Robert Jędras), Mateusz Augustyniak, Maciej Adamczewski, Kamil Lewandowski, Dawid Przybyszewski, Filip Stożek, Krystian Sobieraj, Maciej Rojewski.