Porażka z Kotwicą Kołobrzeg

Porażką 1:2 zakończył się mecz 6 kolejki III ligi, w którym Górnik Konin podejmował Kotwicą Kołobrzeg. Bramkę dla Górnika zdobył Dawid Przybyszewski.

Faworytem sobotniego spotkanie była bez wątpienia Kotwica. Jeden z głównych faworytów do awansu przed startem sezonu wzmocnił się kilkoma zawodnikami. Do Kołobrzegu trafili m.in Michał Marczak czy Jakub Poznański. W trakcie sezonu do Kotwicy trafili także Grzegorz Piesio oraz Adam Pazio, którzy mają za sobą występy w ekstraklasie.

Sobotnie spotkanie jednak zaczęło się od kilku bardzo groźnych sytuacji biało-niebieskich. W 6 minucie Mateusz Majer odegrał piłkę do Krystiana Sobieraja, ale jego strzał powędrował tuż nad bramką gości. W miarę upływu czasu do głosu zaczęli dochodzić goście. W 20 minucie piłka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego trafiła na głowę Dawida Retlewskigo, jednak napastnik trafił w poprzeczkę. Chwilę później strzałem z dystansu Klaudiusza Kurka próbował zaskoczyć Grzegorz Piesio. W 37 minucie Kotwica objęła prowadzenie. Piłkę z prawej strony dogrywał Grzegorz Piesio a niefortunną interwencją popisał się Robert Jędras, który skierował piłkę do własnej bramki. W samej końcówce spotkania biało-niebiescy doprowadzili do wyrównania. Dośrodkowanie Szymona Bartosika na dalszym słupku wykorzystał Dawid Przybyszewski, który skierował piłkę do bramki rywali.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście, którzy od samego początku próbowali zdobyć drugie trafienie. Biało-niebiescy nastawili się na grę z kontrataku i taki przeprowadzili w 54 minucie. Jednak niecelne podanie Przybyszewskiego do Majera zniweczyło całą akcję. W 57 minucie w słupek konińskiej bramki trafił Sebastian Deja, ponowienie akcji przez Kotwicę przyniosło bramkę na 1:2, autorem której został Dawid Retlewski. Biało-niebiescy próbowali odwrócić losy spotkania. W najlepzej sytuacji do zdobycia wyrównującego trafienia w 81 minucie był Maciej Gaszka, ale w sytuacji sam na sam górą okazał się bramkarz Kotwicy.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się porażką Górnika 1:2. Po 6 spotkaniach bało-niebiescy plasują się na 14 pozycji z dorobkiem 4 punktów. Kolejne spotkanie Górnik rozegra na wyjeździe. 7 września podopieczni Damiana Augustyniaka podejmować będą Jarotę Jarocin.

Skład Górnika: Klaudiusz Kurek - Jakub Staszak, Bartosz Zakrzewski, Robert Jędras, Szymon Bartosik (83' Dawid Kalinowski), Maciej Adamczewski (79' Tomasz Kowalski), Taras Jaworski, Krystian Sobieraj (59' Patryk Olczyk), Sebastian Antas (72' Maciej Gaszka), Mateusz Majer, Dawid Przybyszewski