Remis jak porażka

Remisem 1:1 zakończył się mecz pomiędzy Górnikiem Konin a Nielbą Wągrowiec w ramach 4 kolejki III ligi. Bramkę dla biało - niebieskich zdobył Taras Yavorskyy.

Od początku spotkania piłkarze Górnika próbowali narzucić własny styl gry. Kilka ofensywnych akcji pod bramką Nielby nie przyniosły jednak efektu w postaci bramki. W miarę upływu czasu gra się wyrównała i toczyła się w środkowej strefie boiska. Jednak ofensywne sytuacje stwarzali sobie piłkarze Górnika. Z dystansu próbował Dawid Przybyszewski, ale strzał trafił prosto w bramkarza. Później próbował Kalinowski, ale jego strzał poszybował tuż nad poprzeczką bramki drużyny z Wągrowca. W 40 minucie prostopadłe podanie Yavorskyego trafiła do Dawida Przybyszewskiego, który był faulowany w polu karnym. Do "jedenastki" podszedł kapitan Górnika i pewnym strzałem dał prowadzenie biało-niebieskim.

Początek drugiej części gry także toczył się pod dyktando Górnika Konin. Akcje ofensywne próbował kończył w głównej mierze Dawid Przybyszewski, ale nie był w stanie pokonać brakarza gości. W miarę upływu czasu do głosu zaczęli dochodzić goście. W 64 minucie fenomenalnym strzałem z dystansu popisał się Miłosz Brylewski, który trafił prosto w okienko bramki Klaudiusza Kurka. Później dwukrotnie próbował Rafał Leśniewski, ale jego strzały przeleciały tuż nad poprzeczką konińskiej bramki. Górnik także próbował swoich sytuacji, ale biało-niebiescy mieli problem z finalizacją akcji.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 1:1 i podziałem punktów. Dla Górnika jest to pierwsza zdobycz punktowa w tym sezonie. Zdobycie 1 punktu pozwoliło Górnikowi awansować o jedną pozycję w ligowej tabeli. Kolejne spotkanie podopieczni Damiana Augustyniaka rozegrają na wyjeździe z Gromem Nowy Staw. To spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 24 sierpnia o godz. 15:00.

Skład Górnika: Klaudiusz Kurek - Szymon Bartosik (74' Maciej Gaszka), Bartosz Zakrzewski, Maciej Adamczewski, Jakub Staszak, Sebastian Antas, Taras Yavorskyy, Krystian Sobieraj (65' Patryk Olczyk), Dawid Kalinowski (53' Mateusz Majer), Dawid Przybyszewski, Paweł Błaszczak (58' Robert Jędras)\