Rok wzlotów i upadków. Podsumowanie 2017 roku

Zbliża się koniec roku kalendarzowego. W związku z tym prezentujemy sportowe podsumowanie 2017 roku w wykonaniu drużyny seniorów Górnika Konin. 2017 rok możemy określić mianem wzlotów i upadków. Górnik w 2017 zdobył okręgowy Puchar Polski, utrzymał się jako jedyny beniaminek na poziomie III ligi. Odniósł także kilka mniej lub bardziej prestiżowych zwycięstw. Zdarzały się jednak słabsze mecze, czego efektem jest ostatnie miejsce w tabeli, które obecnie zajmujemy.

Seniorzy Górnika Konin w 2017 występowali w III lidze oraz okręgowym Pucharze Polski. Po zdobyciu Pucharu KOZPN Górnik występował w Pucharze Polski na szczeblu wojewódzkim.

W III lidze w 2017 roku Górnik rozegrał łącznie 34 spotkania. Na ten wynik złożyło się 16 spotkań rozgrywanych w Koninie oraz 18 spotkań wyjazdowych. Piłkarze Górnika w spotkaniach ligowych 2017 roku zdobyli 53 bramki, tracąc przy tym 49 bramek.

Górnik oprócz występów w III lidze wystąpił także w 6 meczach pucharowych. Zdobył w nich 24 bramkek,tracąc 7 bramek. Po pokonaniu drużyny Sokoła Kleczew w finale Pucharu Polski KOZPN wystąpił także w 2 meczach na pucharowych na szczeblu wojewódzkim. W pierwszym spotkaniu biało-niebiescy pokonali drużynę Nielby Wągrowiec 2:6. W drugim ulegli 1:4 drużynie Polonii Środa Wielkopolska. Po starcie nowego sezonu Górnik w ramach rozgrywek Pucharu Polski KOZPN pokonał drużynę LKS Ślesin 0:9 oraz zespół Czarnych Ostrowite 0:3.

Najlepszym strzelcem Górnika w 2017 roku został Krystian Sobieraj z 11 trafieniami. Za jego plecami uplasowali się Dawid Przybyszewski z 7 trafieniami oraz Mateusz Majewski i Jakub Antosik z 6 trafieniami. Najwięcej minut w 2017 roku rozegrał Dawid Kołodziejczak spędzając na boisku 3135 minut. Za jego plecami z dorobkiem 2867 minut uplasował się Maciej Adamczewski oraz Dawid Śnieg z 2843 minutami na koncie. W 2017 roku piłkarze Górnika ujrzeli 77 żółtych kartek. Najwięcej z nich (9) ujrzał Maciej Adamczewski. Maciej Adamczewski był również jedynym zawodnikiem, który w 2017 roku zobaczył czerwoną kartkę. Najwyższe zwycięstwo jakie odnieśliśmy w 2017 roku to wygrana 0:9 w wyjazdowym spotkaniu z LKS Ślesin. Najwyższa porażka to wynik 0:5 z zespołem Lecha II Poznań.

W 2017 roku przypadało 60-lecie powstania Naszego Klubu. Piłkarskie obchody tego święta zaplanowano na 18 czerwca meczem z KKS Kalisz. Górnik pokonał drużynę z Kalisza 3:1.

Ilość meczy: 34 (liga) + 6 (puchar)

Bramki zdobyte: 53 (liga) + 24 (puchar)

Bramki stracone: 49 (liga) + 7 (puchar)

Najwyższe zwycięstwo: 0:9 z LKS Ślesin

Najwyższa porażka: 0:5 z Lech II Poznań

Najlepszy strzelec: Krystian Sobieraj (11)

Najwięcej rozegranych minut: Dawid Kołodziejczak (3135)

Najwięcej żółtych kartek: Maciej Adamczewski (9)