Zwycięstwo na trudnym terenie

Górnik Konin pokonał Mieszka Gniezno w meczu 24 kolejki III ligi 1:2. Bramki dla biało-niebieskich zdobyli Dawid Przybyszewski oraz Krystian Sobieraj.

Spotkanie z Mieszkiem było pierwszym z serii 5 meczy, które Górnik będzie rozgrywał co trzy dni. Trzeba przyznać, że biało-niebiescy wyszli na spotkanie z wyżej notowanym rywalem bardzo zmotywowani. Efektem takiego nastawienia była dość szybko zdobyta bramka. W 9 minucie meczu bezpańską piłkę w środku pola przejął Dawid Przybyszewski i strzałem tuż zza pola karnego pokonał Wiktora Beśkę. Chwilę później w dobrej sytuacji znalazł się Paweł Błaszczak, ale jego strzał zdołał już obronić bramkarz gospodarzy. Pierwszą naprawdę groźną sytuację pod bramką Kolińskiego gospodarze stworzyli sobie w 21 minucie, kiedy to piłka po strzale głową jednego z zawodników trafiła w słupek. W odpowiedzi Górnik wyprowadził kolejną groźną kontrę, ale w sytuacji sam na sam Mateusz Majer nie zdołał pokonać bramkarza. Ostatni kwadrans pierwszej połowy należał do gospodarzy, którzy próbowali doprowadzić do wyrównania. Sztuka ta udała się w 35 minucie a autorem trafienia został Radosław Mikołajczyk. W samej końcówce Mieszko próbowało objąć prowadzenie, ale dobrze w bramce spisywał się Mateusz Koliński. W 40 minucie spotkania szansę na objęcie prowadzenia miał także Górnik, ale piłka trafiła w poprzeczkę.

Po dobrej pierwszej połowie w wykonaniu obu zespołów emocje nieco opadły. Pierwszą groźną sytuację bramkową w drugiej połowie stworzyli sobie biało-niebiescy dopiero w 57 minucie, ale piłka po strzale Pawła Błaszczaka nie trafiła do bramki. W 70 minucie Górnik wyprowadził kolejną szybką kontrę. Mateusz Majer dośrodkował piłkę w pole karne a Krystian Sobieraj zamknął akcje wyprowadzając Górnika na prowadzenie. W 82 minucie strzał na bramkę gospodarzy oddał Taras Yavorskyy, ale dobrze w tej sytuacji spisał się Beśka. Gospodarze próbowali do samego końca doprowadzić do wyrównania, wprowadzając piłkę w pole karne Górnika licznymi dośrodkowaniami. Wynik spotkania jednak do końcowego gwizdka nie uległ zmianie.

Na koncie Górnik ma obecnie 35 punktów. Oznacza to, że już po 24 kolejkach biało-niebiescy mają zdobytych więcej punktów niż w całym poprzednim sezonie. W ligowej tabeli Górnik plasuje się na 11 miejscu.

Kolejne spotkanie Górnik Konin rozegra z Sokołem Kleczew w ramach finału okręgowego Pucharu Polski. Mecz rozegrany zostanie w środę 24 kwietnia o godz. 17:00 w Turku.

Skład Górnika: Mateusz Koliński - Wiktor Patrzykąt, Dawid Śnieg, Robert Jędras, Jakub Staszak, Maciej Adamczewski (73' Sebastian Antas), Taras Yavorskyy, Bartosz Świderski (53' Krystian Sobieraj), Mateusz Majer, Dawid Przybyszewski (84' Kamil Lewandowski), Paweł Błaszczak (65' Sebastian Kaczyński).