Zwycięstwo w pierwszym meczu kontrolnym

Zwycięstwem 2:0 zakończył się pierwszy mecz sparingowy w letnim okresie przygotowawczym. Biało-niebiescy pokonali Jarotę Jarocin po bramkach Pawła Błaszczaka oraz Bartosza Kowalskiego.

Dzisiejszy mecz kontrolny składał się z 3 tercji po 30 minut każda. W wyjściowej jedenastce trener Damian Augustyniak dał szansę zaprezentować się zawodnikom testowanym. W sumie w dzisiejszym spotkaniu wystąpiło ich 9. W 13 minucie spotkania faulowany w polu karnym był Paweł Błaszczak. Do rzutu karnego podszedł jeden z testowanych zawodników, ale jego strzał obronił bramkarz gości. Górnik prowadzenie objął w 17 minucie. Pierwszy strzał zawodnika testowanego został obroniony przez bramkarza, ale piłka trafiła na głowę Pawła Błaszczaka, który wpisał się na listę strzelców. W późniejszej fazie spotkanie Błaszczak mógł dołożyć kolejne trafienie, ale piłka po jego strzale trafiła w słupek. Druga bramka dla Górnika padła a początku drugiej tercji spotkania. Dośrodkowanie z lewej strony boiska wykorzystał Bartosz Kowalski, który pewnym strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza gości.

Kolejny mecz kontrolny Górnik rozegra już w środę. Rywalem podopiecznych Damiana Augustyniaka będzie KS Kutno. Spotkanie rozegrane zostanie o godz. 18:00 na stadionie im. Mariana Paska w Koninie.

Skład Górnika: zawodnik testowany 1 - zawodnik testowany 2, Robert Jędras, zawodnik testowany 3, zawodnik testowany 4, zawodnik testowany 5, Bartosz Kowalski, zawodnik testowany 6, zawodnik testowany 7, zawodnik testowany 8, Paweł Błaszczak. Ponadto zagrali: Jakub Guźniczak, Dawid Śnieg, zawodnik testowany 9, Patryk Szymaniak, Maciej Adamczewski, Sebastian Antas, Mikołaj Karbowy, Dominik Lewandowski.