Gramy dalej. Ślesin pokonany!

Górnik Konin pod wodzą nowego trenera pokonał LKS Ślesin 9:0. Mecz rozgrywany był w ramach okręgowego Pucharu Polski na szczeblu KOZPN. Bramki dla Górnika w dzisiejszym meczu zdobyli Kamil Zieliński x2, Mateusz Majer, Maciej Rojewski, Paweł Błaszczak, Dawid Przybyszewski, Igor Witczak, Krystian Sobieraj, Szymon Ćwiek. Kolejny mecz w ramach okręgowego Pucharu Polski Górnik rozegra 4 października o godz. 16:30. Rywalem Górnika będzie zespół Czarnych Ostrowite.

Górnik w meczu z LKS Ślesin był zdecydowanym faworytem. Biało-niebiescy w spotkanie weszli bardzo mocnym akcentem zdobywając bramkę w 4 minucie meczu. Autorem trafienia został Kamil Zieliński. Po objęciu prowadzenia gra toczyła się w środku pola. Górnik próbował stwarzać sytuację, ale acje nie kończyły się bramką. Podwyższenie prowadzenia Górnika nastąpiło w 24 minucie po bramce Mateusza Majera. W 32 minucie pięknym strzałem zza pola karnego popisał się Maciej Rojewski zdobywając trzecią bramkę. Do przerwy Górnik zdobył jeszcze jedną bramkę. Autorem trafienia został Paweł Błaszczak.

Druga połowa to dalej solidna gra Górnika Konin. Zawodnicy biało-niebieskich stwarzali sobie kolejne sytuacje co zaowocowało większą ilością bramek. W 51 minucie bramkę na 5:0 zdobył Kamil Zieliński. Bramkę na 6:0 w 58 minucie zdobył Dawid Przybyszewski. W 68 minucie kolejną bramkę na 7:0 po strzale głową zdobył Igor Witczak. Ozdobą spotkania była bramka na 8:0. Kystian Sobieraj popisał się technicznym strzałem zza narożnika pola karnego. Piłka przelobowała bramkarza LKS Ślesin trafiając prosto w okienko bramki ze Ślesina. Wynik spotkania na 9:0 ustalił Szymon Ćwiek.

Skład Górnika: Koliński - Wolski - Górski - Ćwiek - Augustyniak - Rojewski - Matusiak - Majer - Sieradzki - Zieliński - Błaszczak. Ponadto zagrali Przybyszewski, Witczak, Sobieraj, Wesołowski, Andrzejewski, Antas.