Kotwica górą na zakończenie kolejki

Górnik Konin uległ Kotwicy Kołobrzeg 2:0 w meczu III ligi gr. II sezonu 2018/2019.

Tuż przed rozpoczęciem spotkania okazało się, że z powodu urazu na rozgrzewce, w meczu nie może wystąpić awizowany w pierwszym składzie Dawid Śnieg. Jego miejsce na środku obrony zajął Łukasz Derbich.

Spotkanie nienajlepiej zaczęło się dla biało-niebieskich. Już w 7 minucie spotkania Robert Jędras faulował w polu karnym jednego z zawodników Kotwicy. Sędzia bez wahania wskazał na rzut karny. W starciu tym górą był jednak Mateusz Koliński, który wyczuł intencje strzelającego. W 11 minucie Kotwica objęła prowadzenie. Piłka dośrodkowywana z rzutu rożnego przeszła całą obronę Górnika, trafiła do nie pilnowanego Rafała Gutowskiego, który trafił do bramki z najbliższej odległości. W 25 minucie gospodarze podwyższyli wynik spotkania. W środku pola piłkę stracił jeden z zawodników Górnika, a Kotwica przeprowadziła szybką akcję. Autorem drugiej bramki był Rafał Gutowski. Po stracie drugiej bramki zawodnicy Górnika próbowali zagrozić bramki Kotwicy. Najbliżej szczęścia był Krystian Sobieraj, ale jego strzał z trudem obronił brakarz gospodarzy. Pod koniec pierwszej części spotkania dwoma znakomitymi obronami popisał się Mateusz Koliński.

W drugiej części gra toczyła się głównie w środku pola. Mimo, że to Górnik w większości prowadził grę, nie udało się zdobyć chociażby jednej bramki. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 dla Kotwicy Kołobrzeg.

Następne spotkanie Górnik rozegra w sobotę w Koninie. Rywalem będzie lider rozgrywek - Radunia Stężyca.

Skład Górnika: Mateusz Koliński - Bartosz Świderski, Robert Jędras, Łukasz Derbich, Michał Marszałek, Maciej Adamczewski, Taras Yavorskyy (87' Maciej Rojewski), Piotr Radoszewski (64' Mateusz Majer), Aleks Sieradzki, Krystian Sobieraj (64' Sebastian Antas), Dawid Przybyszewski (57' Jeremiasz Grela)