Na inaugurację ze Świtem

Już w piątek przed Górnikiem Konin inauguracja rozgrywek III ligi w sezonie 2018/2019. Pierwszym rywalem w nowym sezonie będzie Świt Skolwin.

Świt to wicemistrz III ligi z poprzedniego sezonu. Na finiszu rozgrywek musieli uznać wyższość jedynie Elany Toruń.

W trakcie okresu przygotowawczego Skolwin rozegrał 6 meczy sparingowych. Grali m.in z Hapoelem Tel Aviv czy Hertą II Berlin. W sparingach Świt zanotował 3 zwycięstwa oraz 3 porażki. Strzelili rywalom 14 bramek, tracąc 11. Najlepszym strzelcem w meczach sparingowych był Paweł Krawiec.

Latem zmianie uległa także kadra Świtu. Z drużyny odeszło łącznie 5 zawodników. Są to Michał Kołodziejski (Elana Toruń), Kamil Walków (Pogoń Siedlce), Paweł Odlanicki-Poczobut (Chemik Police), Jakub Hilicki oraz Charles Nwaogu. Kołodziejski, Walków i Nwaogu to zawodnicy, którzy zdobyli blisko połowę bramek (34/70) dla Skolwinu w minionym sezonie. Świt zasiliło w sumie 8 zawodników, m.in Dawid Zieliński z Pogoni Szczecin, Sebastian Murawski z Wisły Puławy czy Krystian Peda z Bruk-Bet Termalici Nieciecza.

Ostatnia wizyta Górnika w Skolwinie zakończyła się porażka biało-niebieskich 0:2.

Spotkanie pomiędzy Świtem Skolwin a Górnikiem Konin rozegrane zostanie w piątek 10 sierpnia o godz. 18:00 w Szczecinie. Sędzią głównym spotkania będzie Filip Kaliszewski z Gdańska. Transmisję przeprowadzi Górnik Konin TV.

fot. Amfitrion