Podsumowanie 12. kolejki

Małymi krokami zbliża się zakończenie rundy jesiennej. W miniony weekend rozegrana została dwunasta z zaplanowanych siedemnastu kolejek III ligi. Rozegranych zostało 8 spotkań. Mecz Nielby Wągrowiec z Pogonią II Szczecin został przełożony z powodu powołań zawodników Pogoni do reprezentacji. W rozegranych meczach padło w sumie 35 bramek. Najwięcej, bo osiem trafień obejrzeli kibice w meczu Raduni Stężyca z Kotwicą Kołobrzeg. Poniżej komplet wyników.

Unia Janikowo - KP Starogard 0:3

Marcin Kajca 23, Filip Sosnowski 77, Łukasz Kowalczyk 90

Bałtyk Koszalin - Mieszko Gniezno 1:4

Dawid Gruchała-Węsierski 86 - Radosław Mikołajczak 14, Łukasz Zagdański 46, 63, Tomasz Bzdęga 61

Świt Skolwin - Gwardia Koszalin 1:0

Adam Nagórski 75

Sokół Kleczew - Jarota Jarocin 1:2

Filip Brzostowski 47 - Beniamin Wrembel 19, Kacper Szymankiewicz 66

Polonia Środa Wlkp. - Grom Nowy Staw 4:1

Adrian Szynka 39, Jędrzej Kujawa 71 (k), 81 (k), Piotr Wujec 76 - Mateusz Jagiełło 49

Chemik Police - KKS Kalisz 0:3

Mateusz Żebrowski 6, 85, Sebastian Kaczyński 16

Bałtyk Gdynia - Górnik Konin 3:4

Maciej Kazimierowicz 39, 69, Sebastian Bartlewski 77 - Szymon Bartosik 51, Taras Jaworśkyj 59 (k), 79 (k), Mateusz Majer 81

Radunia Stężyca - Kotwica Kołobrzeg 6:2

Jakub Letniowski 9, 11, Dawid Cempa 21, 57, Paweł Wojowski 25, Filip Burkhardt 72 - Sebastian Deja 5 (k), 79

Liderem rozgrywek pozostała Radunia Stężyca, która na koncie ma 30 punktów. Taką samą zdobycz punktową, lecz gorszy bilans bramkowy ma drugie Mieszko Gniezno. Trzecią lokatę zajmuje KKS Kalisz z 29 punktami. Górnik dzięki zwycięstwu awansował na 12 pozycję w tabeli. Biało-niebiescy mają 1 punkt straty do poprzedzającego Chemika Police oraz 2 punkty przewagi nad Jarotą Jarocin. W strefie spadkowej znajduje się Nielba Wągrowiec, która swoje spotkanie 12 kolejki rozegra dopiero 24 listopada. Strefę spadkową uzupełniają Grom Nowy Staw oraz Bałtyk Gdynia.