Podsumowanie 34. kolejki

Za nami ostatnia 34. kolejka sezonu 2018/2019. W ośmiu rozegranych spotkaniach padło 31 bramek. W ostatniej kolejce udziału nie brała drużyna Pogoni II Szczecin, której przypadły 3 punkty walkowerem za spotkanie z Wdą Świecie. Wszystkie mecze ostatniej kolejki rozgrywane były w sobotę o godz. 17:00.

W Jarocinie Jarota mierzył się z KP Starogard Gdański. Pomimo, że gospodarze objęli prowadzenie już w 2 minucie spotkanie ostatecznie przegrali całe spotkanie 2:4. W Gnieźnie Mieszko podejmowało Sokoła Kleczew. Przez całe spotkanie utrzymywał się wynik bezbramkowy, ale gospodarze w samej końcówce spotkania zdołali zdobyć 3 zwycięskie trafienia. W Koszalinie Bałtyk podejmował KKS Kalisz, który końcówki sezonu nie może zaliczyć do udanych, gdyż aspiracje w klubie były większe. Spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy po jedynej bramce z rzutu karnego w doliczonym czasie gry I połowy. W Gdyni Bałtyk podejmował zwycięzce rozgrywek Lecha II Poznań. Górą okazali się gospodarze, który pokonali rezerwy Lecha 3:1. W Stężycy Radunia podejmowała Polonię Środa Wlkp. Polonia, która odczuwała trudy środowego finału wojewódzkiego Pucharu Polski uległa Raduni 4:1. W Kołobrzegu rozegrano spotkanie derbowe pomiędzy Kotwicą a Gwardią Koszalin. Spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem gospodarzy 6:0, a kolejny hat-trickiem w barwach kotwicy popisał się Dawid Retlewski. Retlewski został także królem strzelców całych rozgrywek z dorobkiem 30 bramek. W Skolwinie Świt po dwóch bramkach Adama Nagórskiego pokonał Chemika Bydgoszcz 2:0. W ostatnim meczu rozgrywanym w Pelplinie Górnik Konin pokonał Wierzycę 1:3 i przełamał serię 8 spotkań bez zwycięstwa.

Zwycięzcą rozgrywek został Lech II Poznań, który uzbierał przez cały sezon 75 punktów. Drugie miejsce zajęła drużyna KKS Kalisz z dorobkiem 69 punktów. Na trzecim stopniu podium uplasowała się Radunia Stężyca majać na koncie także 69 oczek. Piłkarze Górnika Konin rozgrywki zakończyli na 12 lokacie z dorobkiem 41 punktów. Z ligą żegnają się Chemik Bydgoszcz oraz Wierzyca Pelplin. Jak będzie wyglądał kształt ligi w nowym sezonie? Tego dowiemy się wkrótce, kiedy zapadną wszystkie decyzje związane z licencjami i weryfikacją spotkań. Jak do tej pory wiadomo, że awans z IV ligi uzyskały Chemik Police oraz Unia Janikowo. Bardzo blisko awansu są także Grom Nowy Staw oraz Nielba Wągrowiec, ale tym zespołom zostały do rozegrania jeszcze po 2 spotkania.

Wda Świecie - Pogoń II Szczecin 0:3

walkower

Jarota Jarocin - KP Starogard 2:4

Mikołaj Łopatka 2, 65 - Kacper Łazaj 50, 64; Filip Sosnowski 54; Daniel Kraska 83