Porażka w pierwszym sparingu

Górnik Konin przegrał z Victorią Września 1:2 w pierwszym meczu sparingowym rozgrywanym na sztucznej nawierzchni w Gnieźnie.

Biało-niebiescy z Victoria wystąpili w dość okrojonym składzie. Do dyspozycji trener Augustyniak miał zaledwie 15 zawodników. Z powodów osobistych zagrać nie mogli Maciej Adamczewski, Mateusz Majer oraz Dawid Śnieg. Z drobnymi urazami zmagają się Mateusz Koliński oraz Szymon Ćwiek. Do treningów powrócili natomiast wracający po kontuzji Piotr Radoszewski oraz Patryk Szymaniak. Szansę na występ w I drużynie dostało także dwóch zawodników z Juniora Starszego. Byli to bramkarz Jakub Guźniczak oraz skrzydłowy Filip Stożek.

Victoria Września prowadzenie objęła już w minucie, kiedy to rzut karny wykorzystał Bartosz Nowicki. Druga bramka dla Victorii padła w 39 minucie, a jej autorem ponownie został Bartosz Nowicki. Honorowe trafienie dla Górnika po zamianie stron zanotował Dawid Przybyszewski.

Zmianie uległ także plan sparingów Górnika Konin. Przyszłotygodniowy sparing z Nerem Poddębice został odwołany. Natomiast w najbliższą środę Górnik rozegra spotkanie z Jarotą Jarocin. Mecz towarzyski rozegrany zostanie o godz. 19:00 w Jarocinie.

Skład Górnika: Dawid Kołodziejczak (70' Jakub Guźniczak) - Bartosz Świderski, Robert Jędras, Łukasz Derbich (68' Maciej Rojewski), Mateusz Augustyniak, Taras Yavorskyy, Sebastian Antas (68' Mikołaj Karbowy), Mikołaj Karbowy (46' Dawid Przybyszewski), Aleks Sieradzki (68' Krystian Sobieraj), Krystian Sobieraj (46' Filip Stożek), Maciej Rojewski (46' Paweł Błaszczak).