Sparingowa wygrana z trzecioligowcem

Wynikiem 1:3 zakończyło się spotkanie sparingowe z trzecioligowym Pelikanem Łowicz. Bramki dla Górnika Konin zdobyli Łukasz Wesołowski, Paweł Błaszczak i Aleks Sieradzki.

Tego dnia w drużynie biało-niebieskich zabrakło kilku podstawowych zawodników. Sprawy osobiste wykluczyły z gry w tym meczu Sebastiana Antasa i Tarasa Jaworskiego, natomiast Dawid Przybyszewski i Mikołaj Karbowy zmagają się z lekką kontuzją stawu skokowego.

Sam mecz rozpoczął się od kilku strat w obronie Górnika, lecz na bramce dobrze spisywał się Dominik Kąkolewski. W 21 minucie do rzutu wolnego podszedł Łukasz Wesołowski, który pięknym strzałem zamienił stały fragment na bramkę. Po tym golu gra się trochę uspokoiła i pierwsza część meczu zakończyła się prowadzeniem drużyny gości.

Na początku drugiej połowy Paweł Błaszczak wykorzystał błąd obrony Pelikana i pewnie wykończył sytuacje sam na sam z bramkarzem, dając jednocześnie dwubramkowe prowadzenie Górnikowi. Chwilę później było już tylko 2:1. Zawodnik Pelikana znalazł się w dogodnej sytuacji i pokonał Dawida Kołodziejczaka. Wynik meczu na 3:1 ustalił Aleks Sieradzki, który po indywidualnej akcji pokonał bramkarza gospodarzy.

Następne spotkanie kontrolne biało-niebiescy zagrają w środę z Widzewem Łódź.

Górnik Konin: Dominik Kąkolewski, Mateusz Augustyniak, Szymon Ćwiek, Robert Jędras, Michał Marszałek, Łukasz Wesołowski, Maciej Adamczewski, Krystian Sobieraj, Aleks Sieradzki, Piotr Radoszewski, Beniamin Trzepacz.

W II połowie zagrali: Dawid Kołodziejczak, Dawid Śnieg, Bartosz Świderski, Jakub Matusiak, Paweł Błaszczak, Mateusz Majer, Krystian Robak.