Starogard pokonany!

Trzecie wyjazdowe zwycięstwo odnieśli w sobotę piłkarze Górnika Konin. Biało-niebiescy pokonali KP Starogard Gdański 0:2, po bramkach Tarasa Yavorskyego oraz Dawida Kalinowskiego.

Początek spotkania był dość wyrównany podobnie jak wcześniejsze mecze pomiędzy Górnikiem a KP, które kończyły się remisami. W 8 minucie spotkania dobrą sytuację bramkową miał zawodnik gospodarzy Filip Sosnowski, ale jego strzał powędrował wysoko nad bramką Wiktora Beśki. Chwilę później w dobrej sytuacji znalazł się Patryk Olczyk, ale szybki powrót dwóch obrońców spowodował, że Olczyk trafił prosto w bramkarza. W 18 minucie dobrą interwencją po rozegraniu rzutu wolnego przez gospodarzy popisał się Wiktor Beśka. W 29 minucie kolejny już rzut karny w tym sezonie wywalczył Dawid Przybyszewski. Zagrana piłka przez Przybyszewskiego trafiła w rękę interweniującego obrońcy a sędzia odgwizdał jedenastkę. Do rzutu karnego podszedł nieomylny w tym sezonie z 11 metrów Taras Yavorskyy, który dał prowadzenie biało-niebieskim. Po przerwie gospodarze za wszelką cenę próbowali odrobić straty. Większość akcji nie stworzyła większego problemu broniącemu konińskiej bramce Wiktorowi Beśce. Najbliżej zdobycie wyrównującej bramki gospodarze byli w 64 minucie, ale piłkę z linii bramkowej wybił Taras Yavorkyy. W samej końcówce spotkania gospodarze mieli dwukrotnie okazję a strzał z rzutów wolnych przed polem karnym Górnika, ale dobrymi interwencjami popisał się Beśka. W doliczonym czasie gry w dobrej sytuacji przed polem karnym znalazł się Sebastian Antas, który odegrał piłkę do niepilnowanego Dawida Kalinowskiego. Kalinowski pewnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy ustalając wynik spotkania na 0:2.

Zwycięstwo Górnika spowodowało awans biało-niebieskich na 12 lokatę z dorobkiem 10 punktów. Kolejne spotkanie podopieczni Damiana Augustyniaka rozegrają w sobotę 28 wrześnie o godz. 15:00 z Gwardią Koszalin.

Skład Górnika: Wiktor Beśka - Jakub Staszak, Robert Jędras, Bartosz Zakrzewski, Patryk Szymaniak, Marcel Koziorowski, Taras Yavorskyy (71' Maciej Adamczewski), Krystian Sobieraj (77' Sebastian Antas), Dawid Przybyszewski (84' Tomasz Kowalski), Patryk Olczyk (64' Dawid Kalinowski), Maciej Gaszka