Beniaminek z Polic kolejnym rywalem

W ostatnim wyjazdowym spotkaniu rundy jesiennej piłkarze Górnika Konin zmierzą się z Chemikiem Police.

Chemik to tegoroczny beniaminek. W ligowej tabeli obecnie plasują się na 10 pozycji z dorobkiem 18 punktów. Najwięcej bramek dla drużyny w obecnym sezonie zdobyli Szymon Kapelusz oraz Andrij Protasenko. Obaj na listę strzelców wpisywali się czterokrotnie.

Chemik jak na razie odniósł 5 zwycięstw, 3 remisy oraz 7 porażek. Łącznie zdobyli 17 bramek, tracąc przy tym 22. W ostatnim spotkaniu zespół z Polic zremisował z Mieszkiem Gniezno 2:2.

Ostatni raz Górnik rywalizowali z Chemikiem Police jeszcze jako Aluminium Konin. Było to w sezonie 2001/2002 w ramach rozgrywek ówczesnej III ligi. W obu spotkaniach lepsi byli koninianie, a mecze kończyły się wynikami 3:0,

Spotkanie 16 kolejki pomiędzy Chemikiem Police a Górnikiem Konin rozegrane zostanie w sobotę 9 listopada o godz. 14:00 w Polichach. Arbitrem głównym spotkania będzie Pani sędzia Katarzyna Lisiecka-Sęk z Poznania.