Wysoka porażka w Policach

Wysokiej porażki doznali podopieczni trenera Grzegorza Dziubka w przedostatnim spotkaniu rundy jesiennej.

Po Polic biało-niebiescy pojechali bez trzech podstawowych zawodników. Z przyczyn prywatnych zabrakło Szymona Bartosika i Mateusza Majera, a za kartki pauzował Marcel Koziorowski.

Przez pierwsze 15 minut gra była wyrównana. Piłkarze Górnika realizowali założenia taktyczne i próbowali konstruować akcje. Wszystko zmieniło się w 16 minucie, kiedy to nieporozumienie Macieja Adamczewskiego i Wiktora Beśki wykorzystał Szymon Kapelusz. Po tej bramce zarysowała się przewaga gospodarzy, którzy kontrolowali przebieg spotkania. Najlepszą sytuację koninianie mieli chwilę przed przerwą. Dawid Kalinowski minął kilku obrońców, bramkarza i podał do Krystiana Sobieraja, który trafił w stojącego na lini bramkowej obrońce.

Druga część gry nie obfitowała w sytuacje bramkowe. Mimo to gospodarze powiększyli prowadzenie w 69. i 76. minucie. Dwukrotnie konińskiego bramkarza pokonał Adam Wiejkuć. Biało-niebiescy nie stworzyli sobie więcej sytuacji i mecz zakończył się wynikiem 3:0.

Kolejne, ostanie już spotkanie w rundzie jesiennej, piłkarze Górnika rozegrają w sobotę 16 listopada o godzinie 13:00. Na stadionie im. Mariana Paska podejmą drużynę Sokoła Kleczew.

Skład Górnika: Wiktor Beśka - Jakub Staszak, Bartosz Zakrzewski, Maciej Adamczewski (80' Mateusz Augustyniak), Patryk Olczyk, Taras Jaworski (46' Robert Jędras), Tomasz Kowalski (46' Sebastian Antas), Dawid Kalinowski, Dawid Przybyszewski, Krystian Sobieraj, Maciej Gaszka (67' Patryk Szymaniak)