Bolesna strata punktów

Porażką 2:3 zakończył się sobotni mecz 10 kolejki III ligi Górnika Konin z Gwardią Koszalin. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Taras Yavorskyy oraz Bartosz Zakrzewski.

Od początku dominującym zespołem na boisku byli goście z Koszalina. Wychodzili wysoko do pressingu i nie zostawiali zbyt dużo miejsca biało-niebieskim w środku pola. Taki styl gry spowodował, że Gwardia zdominowała pierwszą połowę. W 23 minucie Gwardziści objęli prowadzenie a autorem bramki został Aleks Silski. Zaledwie 3 minuty później na tablicy wyników widniał już wynik 0:2. Zamieszanie w naszym polu karnym wykorzystał Keisune Naka. Zanim biało-niebiescy częściej zaczęli gościć pod bramką przeciwnika i stwarzać sobie swoje sytuacje kolejną groźną akcję przeprowadziła Gwardia. W 34 minucie bliski szczęści był Sebastian Ginter, ale piłka po jego strzale trafiła w słupek. Pod koniec pierwszej części gry kilka okazji pod bramką Gwardii stworzyli sobie piłkarze Górnika, ale niestety nie przyniosły one zmiany rezultatu. W samej końcówce z szybką kontrą wyszli jeszcze goście, a dokładnie Sebastian Ginter. W sytuacji sam na sam lepiej zachował się jednak Wiktor Beśka, który obronił strzał Gintera.

W drugiej połowie obraz gry uległ zmianie. Dominującym zespołem na boisku był Górnik, częściej utrzymywaliśmy się przy piłce i prowadziliśmy atak pozycyjny. Czas upływał a wynik na tablicy nie ulegał zmianie. Do 78 minuty kiedy to na skraju pola karnego faulowany był Jakub Staszak. Do piłki z rzutu wolnego podszedł Taras Yavorskyy. Kapitan Górnika zdecydował się na szybkie rozegranie z Dawidem Przybyszewski, piłka następnie wróciła do Yavorskyyego a ten pięknym strzałem zza pola karnego zdobył kontaktowe trafienie. W 90 minucie bramkę dającą wyrównanie zdobył Bartosz Zakrzewski. Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów na strzał zza pola karnego zdecydował się Sebastian Ginter, który umieścił piłkę w siatce. Po tym trafieniu arbiter zakończył spotkanie.

Górnik po kolejnej porażce na własnym boisku utrzymał 12 lokatę. Gwardia dzięki wygranej awansowała na 15 pozycję. Kolejne spotkanie Górnik rozegra w sobotę 5 października w Gnieźnie z miejscowym Mieszkiem.

Skład Górnika: Wiktor Beśka - Szymon Bartosik, Robert Jędras (46' Krystian Sobieraj), Bartosz Zakrzewski, Jakub Staszak, Marcel Koziorowski (46' Sebastian Antas), Maciej Adamczewski, Mateusz Majer (80' Tomasz Kowalski), Taras Yavorskyy, Dawid Kalinowski (62' Patryk Olczyk), Dawid Przybyszewski