Nowy sztandar poświęcony

Wczoraj w kościele św. Wojciecha został poświęcony nowy sztandar Klubu Sportowego Górnik Konin. Dotychczasowy proporzec, również odnowiony, pozostanie już tylko w gablocie w klubowym muzeum.

We wczorajszej uroczystości udział wzięły władze klubu, działacze, piłkarze obecnie występujący w Górniku oraz byli zawodnicy, sponsorzy, kibice oraz przyjaciele klubu.

Górnik to klub nas wszystkich. Możemy różnić się w poglądach, zdaniach, ale w momentach, kiedy wymaga tego sytuacja, gdy jest kryzys albo problem, potrafimy się jednoczyć. Oby ten sztandar był takim symbolem, który będzie nas jednoczył. - mówił we wczorajszym wystąpieniu prezes Górnika Mateusz Michalski.

Nowy sztandar to zasługa dwóch osób. Głównym orędownikiem powstania był Wiesław Tomaszewski - jeden z vice prezesów klubu. Natomiast fundatorem nowego sztandaru został Józef Nowicki - były prezydent Konina, a także honorowy członek naszego klubu.

Powiązana galeria: