Cenny remis w Szczecinie

W pierwszym spotkaniu pod wodzą nowego trenera piłkarze Górnika Konin zremisowali w wyjazdowym spotkaniu ze Świtem Skolwin 2:2. Oba trafienia z rzutów karnych zanotował Dawid Przybyszewski.

Grzegorz Dziubek postanowił dać szansę zawodnikom, którzy w ostatnim czasie u Damiana Augustyniaka występowali w mniejszym wymiarze czasu. Do formacji obrony powrócił Robert Jędras, w środku pola wystąpił Marcel Koziorowski, a na szpicy zagrał Maciej Gaszka.

Nieco odmieniony skład spowodował, że to piłkarze Górnika objęli prowadzenie w sobotnim spotkaniu. W 9 minucie spotkania faulowany w polu karnym był Dawid Przybyszewski. Jedenastkę na bramkę zamienił sam poszkodowany. Kilka minut później biało-niebiescy powinni prowadzić 0:2, ale sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy nie wykorzystał Maciej Gaszka. Niewykorzystana sytuacja zemściła się w 25 minucie, kiedy to zamieszanie po dalekim wyrzucie z autu wykorzystał Patryk Baranowski, doprowadzając do remisu. Zaledwie 13 minut później Świt objął prowadzenie. Kolejne zamieszanie po wyrzucie z autu i drugie trafienie zanotował Patryk Baranowski. Świt stwarzał zagrożenie pod konińską bramką głównie po stałych fragmentach gry, ale dobrze dysponowana konińska defensywa przerywała akcje gospodarzy. Wyrównujące trafienie dla Górnika padło w 58 minucie. Po raz kolejny faulowany w polu karnym był Dawid Przybyszewski. Do odgwizdanego rzutu karnego ponownie podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy.

Remis Górnika ze Świtem pozwolił biało-niebieskim utrzymać 13 lokatę w tabeli. Kolejne spotkanie Górnik rozegra na własnym terenie z Unią Janikowo. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 2 listopada o godz. 13:00 na stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego.

Skład Górnika: Wiktor Beśka - Szymon Bartosik, Bartosz Zakrzewski, Robert Jędras, Jakub Staszak, Mateusz Majer, Marcel Koziorowski, Tomasz Kowalski (73' Sebastian Antas), Krystian Sobieraj (66' Patryk Olczyk), Dawid Przybyszewski, Maciej Gaszka (60' Dawid Kalinowski)