Czas na Kotwicę

W najbliższą sobotę piłkarze Górnika Konin na własnym obiekcie podejmować będą Kotwicę Kołobrzeg.

Kotwica to jeden z głównym faworytów do awansu do II ligi. Trenerem ekipy z Kołobrzegu jest dobrze znany w Koninie Sławomir Suchomski, a piłkarzami tego klubu są Michał Marszałek i Mateusz Koliński, którzy reprezentowali barwy naszego klubu.

W obecnym sezonie Kotwica plasuje się jak na razie na 8 pozycji z dorobkiem 9 punktów. Ostatnie rozegrane spotkanie z Mieszkiem Gniezno zakończyło się wygraną Kotwicy 5:1. Przed rozpoczęciem sezonu Kotwicę zasilili m.in Mateusz Koliński, Michał Marczak z Bałtyku Gdynia czy Jakub Poznański z Wisły Puławy. W trakcie rozpoczętego sezonu Kotwicę zasilił także Grzegorz Piesio, który ostatnio reprezentował barwy GKSu Katowice, a wcześniej zdobywał m.in. Superpuchar Polski z Arką Gdynia czy rywalizował w eliminacjach Ligi Europy.

Ostatnie spotkanie pomiędzy Górnikiem Konin a Kotwicą Kołobrzeg zakończyło się wygraną Kotwicy 2:3, a na listę strzelców w barwach Górnika wpisali się Sebastian Kaczyński oraz Krystian Sobieraj.

Arbitrem głównym spotkania będzie Mateusz Tarnawski z Gdański. Dla sędziego jest to drugi sezon jako sędzia na poziomie III ligi. Sędzia Tarnawski nie prowadził do tej pory żadnego spotkania Górnika.

Mecz 6. kolejki pomiędzy Górnikiem Konin a Kotwicą Kołobrzeg rozegrany zostanie w sobotę 31 sierpnia o godz. 16:00 w Koninie. Bilety na do spotkanie dostępne są w przedsprzedaży w cenie 10 zł. Bilety w dniu meczu dostępne będą tylko w kasie stadionu w cenie 15 zł.