Czwartkowe granie w liczbach

Za nami 3 kolejka III ligi, która została rozegrana w środku tygodnia. W dziewięciu rozegranych spotkaniach padło 18 bramek.

Kolejka rozpoczęła się od środowego potkania Polonii Środa Wlkp. z Bałtykiem Koszalin. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów po bezbramkowym remisie. Pierwsze czwartkowe spotkanie rozegrano o godz. 11:00 w Szczecinie, gdzie rezerwy Pogoni podejmowały Górnika Konin. Mecz zakończył się wygraną gospodarzy 2:1. W Wągrowcu Nielba podejmowała Mieszka Gniezno. Goście wygrali spotkanie 0:1 i zostali nowym liderem rozgrywek. W Nowym Stawie miejscowy Grom pokonał 3:0 Gwardię Koszalin i zdobył tym samy pierwsze punkty na boiskach III ligi. W Policach kolejny z beniaminków - Chemik podejmował ostatni w tabeli Bałtyk Gdynia. Gospodarze wygrali to spotkanie 1:0 po bramce z rzut karnego w 80 minucie. W Kołobrzegu Kotwica doznała drugiej porażki z rzędu. Tym razem lepszy od jednego z głównych faworytów do awansu okazał się KP Starogard wygrywając spotkanie 0:2. W Kleczewie Sokół podejmował ostatniego z beniaminków, czyli Unię Janikowo. Mecz zakończył się wygraną gospodarzy 2:0. Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie Raduni Stężyca ze Świtem Skolwin. W ostatnim spotkaniu kolejki Jarota Jarocin podejmował na własnym obiekcie lidera rozgrywek KKS Kalisz. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów po remisie 3:3.

Po rozegraniu 3 kolejki nowym liderem, trzecim w tym sezonie, został Mieszko Gniezno, który na swoim koncie ma komplet 9 punktów i bilans bramkowy 6:0. Drugie miejsce także z kompletem punktów zajmuje KP Starogard. Podium uzupełnia KKS Kalisz z dorobkiem 7 punktów. W strefie spadkowej plasuje się Gwardia Koszalin z dorobkiem 1 punktów oraz będące bez punktów Górnik Konin i Bałtyk Gdynia.

Polonia Środa Wlkp. - Bałtyk Koszalin 0:0

Pogoń II Szczecin - Górnik Konin 2:1

Kacper Kozłowski 53'; Damian Pawłowski 78' - Dawid Przybyszewski 69'

Nielba Wągrowiec - Mieszko Gniezno 0:1