Pechowa porażka w Szczecinie

Porażką 2:1 zakończył się czwartkowy wyjazd do Szczecina na mecz z rezerwami Pogoni. Bramkę dla biało-niebieskich zdobył Dawid Przybyszewski.

Faworytem czwartkowego spotkania bez wątpienia był zespół Pogoni II Szczecin, który został wzmocniony kilkoma zawodnikami z I zespołu. Gospodarze od początku chcieli narzucić swój rytm gry i tworzyli ofensywne akcje pod polem karnym Górnika. Dobrze jednak w konińskiej bramce spisywał się Klaudiusz Kurek. Piłkarze Górnika do Szczecina nie przyjechali się jednak tylko bronić i także konstruowali swoje akcje. W najlepszej sytuacji do zdobycia bramki był Dawid Kalinowski, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił prosto w niego. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Pogoń prowadziła grę na połowie Górnika, a biało-niebiescy umiejętnie się bronili i próbowali sił w kontratakach. W 53 min. na indywidualną akcję zdecydował się 16-letni Kacper Kozłowski, który po minięciu 3 obrońców Górnika stanął oko w oko z Kurkiem. Pierwszy strzał Kozłowskiego nasz bramkarz obronił, ale przy dobitce był już bezradny. Biało-niebiescy nie poddawali się czego efektem było wyrównujące trafienie w 69 minucie. Piłkę przed polem karnym gospodarzy przejął Sebastian Antas. Ta trafiła pod nogi Dawida Przybyszewskiego, który zdobył wyrównujące trafienie. W 78 minucie Pogoń zdobyła decydujące o losach meczu trafienie. Po zamieszaniu w polu karnym piłkę udało się wybić z dala od bramki, jednak ponowne dośrodkowanie trafiło pod nogi Damiana Pawłowskiego, który skierował futbolówkę do bramki.

Dla biało-niebieskich była to już 3 porażka w bieżącym sezonie. W ligowej tabeli Górnik plasuje się na 17 pozycji. Teraz przed piłkarzami Górnika spotkanie z pierwszym z beniaminków tej ligi. W niedzielę na własnym obiekcie podejmować będą Nielbę Wągrowiec.

Skład Górnika: Klaudiusz Kurek - Jakub Staszak, Robert Jędras, Bartosz Zakrzewski, Szymon Bartosik (71' Patryk Szymaniak), Maciej Adamczewski (85' Paweł Błaszczak), Taras Jaworski, Dawid Kalinowski (58' Patryk Olczyk), Sebastian Antas, Krystian Sobieraj (46' Mateusz Majer), Dawid Przybyszewski