Derby na remis

Wynikiem 1:1 zakończył się mecz Górnika Konin z Sokołem Kleczew. Bramkę dla biało-niebieskich w 12 miucie zdobył Sebastian Antas. Wyrównał Łukasz Cichos. Kolejny mecz Górnik rozegra 9 września o godz. 17:00. Na Stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego zawodnicy Górnika podejmować będą Bałtyk Gdynia.

Mecz rozpoczął się od walki w środku pola. W 12 minucie po strzale z dystansu błąd w bramce Sokoła popełnił Adrian Szady, który wypuścił piłkę z rąk. Doskoczył do niej Sebastian Antas i dał prowadzenie Górnikowi. Okazję na podwyższenie prowadzenia w 20 minucie miał Łukasz Wesołowski. Jego strzał z rzutu wolnego obronił jednak bramkarz Sokoła. W 21 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego wyrównującą bramkę zdobył Łukasz Cichos. Asystę przy tym trafieniu zaliczył były zawodnik Górnika Jakub Groszkowski. Górnik po stracie gola ruszył do ataku. Dobre sytuacje na zdobycie gola miał Dawid Prybyszewski. Jednak przy akcjach zabrakło wykończenia.

W drugiej połowie do roboty wzięli się piłkarze Sokoła. Seriami wykonywane stałe fragmenty gry z okolic pola karnego Górnika nie przyniosły efektu. Najbliżej zdobycia bramki dla Sokoła był w 68 minucie Tomasz Kowalczuk, ale piłkę po jego uderzeniu sparował Dawid Kołodziejczak. Piłkarze Górnika próbowali kontratakować. Po jednej z takich akcji Dawid Przybyszewski mając przed sobą obrońce i bramkarza przestrzelił. W doliczonym czasie gry gola dającego wygraną Górnikowi mógł dać Mateusz Augustyniak. Jego strzał z woleja minimalnie minął jednak bramkę Adriana Szadego. Mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Skład Górnika: Dawid Kołodziejczak - Andrzej Górski (80' Mateusz Augustyniak) - Szymon Ćwiek - Dawid Śnieg - Bartosz Świderski - Łukasz Wesołowski (67' Kamil Zieliński) - Maciej Adamczewski - Sebastian Antas - Krystian Sobieraj (72' Aleks Sieradzki) - Piotr Radoszewski (76' Mateusz Majer) - Dawid Przybyszewski