Druga kolejka za nami

W piątek i sobotę została rozegrana II kolejka III ligi. W dziewięciu rozegranych spotkaniach padło łącznie 27 bramek.

Pierwsze spotkanie kolejki rozegrane zostało w piątek w Gdyni. W spotkaniu tym dobrze dysponowany Jarota Jarocin pewnie pokonał miejscowy Bałtyk 0:4. W pierwszym sobotnim spotkaniu Bałtyk Koszalin na własnym obiekcie podejmował lidera po I kolejce Radunię Stężyca. Spotkanie zakończyło się dość niespodziewanym remisem 1:1, gdyż pewnym faworytem w tym spotkaniu była drużyna gości. Wynik tego spotkania, to kolejne potwierdzenie faktu, że liga jest bardzo nieprzewidywalna i każdy z każdym może wygrać. W Janikowie rywalizowało ze sobą dwóch beniaminków. Unia Janikowo podejmowała Chemika Police, a spotkanie także zakończyło się podziałem punktów po remisie 1:1. W Starogardzie Gdańskim miejscowy KP Starogard podejmował kolejnego beniaminka, czyli Grom Nowy Staw. Spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy 1:0. W Koninie Górnik uległ Polonii Środa Wlkp. 0:2. W Gnieźnie natomiast Mieszko pewnie pokonało rezerwy Pogoni Szczecin. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:0. W Koszalinie Gwardia rywalizowała z Nielbą Wągrowiec. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2. W Skolwinie kibice także oglądali 4 trafienia. Lokalny Świt pokonał Sokoła Kleczew 4:0. W ostatnim spotkaniu mierzyły się ze sobą dwie drużyny, które otwarcie mówią, że interesuje je tylko awans. KKS Kalisz podejmował na własnym obiekcie Kotwicę Kołobrzeg. Spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy 3:1.

Nowym liderem po II kolejce został KKS Kalisz z kompletem 6 punktów. Tyle samo punktów, ale gorszy bilans bramkowy mają drugi Świt Skolwin, trzecie Mieszko Gniezno oraz czwarty KP Starogard. Górnik to jedna z trzech ekip obok Gromu Nowy Staw oraz Bałtyku Gdynia, który nie zdobył jeszcze punktu. Wszystkie 3 ekipy plasują się w strefie spadkowej.

Bałtyk Gdynia - Jarota Jarocin 0:4

Mikołaj Łopatka 33'; Jędrzej Ludwiczak 35'(k); Piotr Skokowski 73'(k); Mateusz Dunaj 76'

Bałtyk Koszalin - Radunia Stężyca 1:1

Michał Czenko 33' - Paweł Wojowski 53'