Porażka z Polonią Środa

Nie tak miał wyglądać pierwszy mecz nowego sezonu rozgrywanym na własnym obiekcie. W spotkaniu II kolejki Górnik Konin uległ Polonii Środa Wlkp. 0:2.

Pierwsza połowa sobotniego meczu była dość wyrównana. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Oba zespoły próbowały konstruować akcje ofensywne, ale były one przerywane przez linie defensywne. Najlepszą okazję dla biało-niebieskich miał Dawid Kalinowski, który w 18 minucie otrzymał piłkę po szybkim wznowieniu od Klaudiusza Kurka. Kalinowski minął dwóch rywali, a jego strzał z trudem obronił bramkarz gości. Polonia najgroźniejszą sytuację przeprowadziła w 44 minucie spotkania. Ostatecznie piłkę po uderzeniu Łukasza Żeglenia z linii bramkowej wybił Robert Jędras.

Druga połowa mogła rozpocząć się w wymarzony sposób dla biało-niebieskich. Zza pola karnego uderzał Taras Yavorskyy, jego strzał z trudem odbił bramkarz Polonii, a piłka trafiła na głowę Dawida Przybyszewskiego. Jego dobitka trafiła jednak w słupek bramki Przemysława Frąckowiaka. Chwilę później bezpośrednio z rzutu wolnego bramkę próbował zdobyć Taras Yavorskyy, ale piłka po jego strzale minimalnie minęła słupek. Gdy wydawało się, że to Górnik pierwszy zdobędzie bramkę sztuki tej dokonali goście. W 64 minucie wynik spotkania otworzył Oskar Kozłowski. Po stracie bramki piłkarze Górnika próbowali odwrócić losy spotkania, ale ewidentnie brakowało skuteczności i szczęścia. Najpierw w 76 minucie Strzał Macieja Gaszki został zablokowany, ale piłka trafiła pod nogi Adamczewskiego, ale jego strzał okazał się zbyt lekki żeby pokonać bramkarza gości. W samej końcówce spotkania z rzutu wolnego próbował Dawid Przybyszewski, ale piłka po jego strzale po raz kolejny trafiła w słupek. W doliczonym już czasie gry rzut wolny miała Polonia Środa Wlkp. Dośrodkowanie Jakuba Wilka wykorzystał Luiz Henriquez, który ustalił wynik spotkania na 0:2.

Po rozegraniu 2 spotkań Górnik plasuje się na 17 miejscu w ligowej tabeli. Kolejne spotkanie biało-niebiescy rozegrają w czwartek. Rywalem Górnika będzie Pogoń II Szczecin. Spotkanie to rozegrane zostanie w Szczecinie o godz. 11:00.

Skład Górnika: Klaudiusz Kurek - Szymon Bartosik, Bartosz Zakrzewski, Robert Jędras, Patryk Szymaniak (84' Jakub Staszak), Maciej Adamczewski, Taras Yavorskyy, Dawid Kalinowski (79' Sebastian Antas), Dawid Przybyszewski, Patryk Olczyk (65' Mateusz Majer), Krystian Sobieraj (69' Maciej Gaszka)