Górnik Konin partnerem Lecha Poznań

Górnik Konin i Lech Poznań od dziś oficjalnie są klubami partnerskimi. Umowę podpisano w konińskim ratuszu w obecności Prezydenta Konina Piotra Korytkowskiego oraz Prezesa firmy Chemat Zbigniewa Ułanowskiego, sponsora Górnika. Klub KKS Lech Poznań reprezentowali Dyrektor Akademii Lecha Rafał Ulatowski oraz Koordynator ds. Klubów Partnerskich dr Robert Śliwowski, natomiast Górnika Konin reprezentowali Prezes klubu Mateusz Michalski oraz Koordynator ds. Szkolenia młodzieży Krzysztof Gadomski wraz z zawodnikami Górnika Dawidem Wróblem, Wiktorem Rożewskim i Wiktorem Twardowskim.

Szeroko rozumiana współpraca nie będzie polegała tylko na korzyściach marketingowych. Trenerzy pracujący w konińskim Górniku otrzymają możliwość doskonalenia swojego warsztatu poprzez kontakt z trenerami poznańskiego klubu i wymiany z Nimi sportowych doświadczeń. Utalentowana piłkarsko młodzież z Konina będzie mogła natomiast rozwijać się w Lechu Poznań. Celem, który przyświeca współpracy jest promocja klubów sportowych na terenie Wielkopolski.