III liga wystartowała

W miniony weekend rozegrano pierwszą inauguracyjną kolejkę III ligi. W dziewięciu rozegranych spotkaniach 35 bramek. Wszystkie spotkanie zostały rozstrzygnięte.

Pierwsze spotkanie w II grupie III ligi rozegrano w piątek w Środzie Wielkopolskiej, gdzie Polonia podejmowała Mieszka Gniezno. Obie drużyny do spotkania przystępowały w nieco odmienionych składach w porównaniu z ubiegłym sezonem, ale zmiany kadrowe nie tyczą się tylko tych dwóch ekip, gdyż większość drużyn w III lidze przeprowadziła dość spore roszady w swoich kadrach. Faworytem spotkania było Mieszko, który potwierdził to na boisku wygrywając spotkanie 0:1. W sobotnich już spotkaniach 3 beniaminków. Pierwszy z nich Nielba Wągrowiec podejmowała KP Starogard Gdański. Pomimo, że Nielba dwukrotnie obejmowała prowadzenie mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem drużyny ze Starogardu 2:3. Drugi z beniaminków Grom Nowy Staw podejmował na własnym obiekcie KKS Kalisz. Dla Gromu był to historyczny mecz, gdyż był on jednocześnie pierwszym spotkaniem na poziomie III ligi w całej historii klubu. Spotkanie zakończyło się wygraną drużyny z Kalisz 0:4, a jedną z bramek zdobył były zawodnik Górnika Konin Sebastian Kaczyński. W Kołobrzegu Kotwica podejmowała Jarotę Jarocin. Jeden z głównych faworytów do wygrania ligi wygrał spotkanie 4:2. Debiut w nowym klubie zanotował Mateusz Koliński. Trzeci z beniaminków Unia Janikowo na własnym obiekcie pokonała Bałtyk Gdynia 3:0. W Kleczewie Sokół pokonał 2:1 Bałtyk Koszalin dzięki dwóm trafieniom Norberta Grzelaka. Trzy ostatnie spotkania pierwszej kolejki rozegrano w niedziele. W Stężycy Radunia pokonała Górnika Konin 5:1. W Szczecinie rezerwy Pogoni pewnie pokonały Gwardię Koszalin 4:1. Średnia wieku wyjściowej jedenastki Pogoni na to spotkanie wynosiła zaledwie 17 lat. Ostatni z beniaminków Chemik Police mierzył się ze Świtem Skolwin. Spotkanie zakończyło się wygraną Świtu 0:2.

Pierwszym liderem rozgrywek została Radunia Stężyca. Drugie miejsce zajmuje KKS Kalisz, a trzecie Pogoń II Szczecin. Wszystkie drużyny z miejsc 1-9 mają na swoim koncie po 3 punkty. W strefie spadkowej po pierwszej kolejce znajdują się Bałtyk Gdynia, Górnik Konin oraz Grom Nowy Staw.

Kolejna seria gier rozegrana zostanie 9 oraz 10 sierpnia.

Polonia Środa Wlkp. - Mieszko Gniezno 0:1

Adrian Kaliszan 51'

Nielba Wągrowiec - KP Starogard Gdański 2:3

Rafał Leśniewski 29'(k), 38'(k) - Daniel Kraska 31'; Bartosz Kuźniarski 42'; Kamil Żylski 61'