Porażka na początek rozgrywek

Porażki 5:1 w niedzielnym spotkaniu doznali piłkarze Górnika Konin. W inaugurującym rozgrywki III ligi meczu biało-niebiescy musieli uznać wyższość Raduni Stężyca. Honorowe trafienie zanotował kapitan Górnika Taras Yavorskyy.

Radunia wynik spotkania otworzyła już w 3 minucie spotkania. Szybkie rozegranie rzutu rożnego na krótki słupek zaskoczyło obrońców Górnika, a na listę strzelców wpisał się Krzysztof Iwanowski. Zaledwie 2 minuty później Górnik mógł doprowadzić do wyrównania. Dobre dośrodkowanie z w pole karne posłał Szymon Bartosik, ale strzał głową Mateusza Majera okazał się odrobinę niecelny. W 22 minucie po nie fortunnym rozegraniu stałego fragmentu gry pod bramką gospodarzy piłkę przejęli piłkarze Raduni i po szybkiej kontrze zdobyli drugie trafienie. W ostatniej akcji pierwszej połowy Radunia przeprowadziła kolejną bardzo groźną sytuację, ale piłkę po strzale Łazaja na linii bramkowej zablokował Bartosz Zakrzewski.

Druga połowa po raz kolejny rozpoczęła się od szybko zdobytej bramki przez gospodarzy. Tym razem Wiktora Beśkę pokonał Jakub Bejas. Przy stanie 3:0 do głosu zaczęli dochodzić piłkarze Górnika. Stworzyli sobie kilka sytuacji pod bramką gospodarzy, ale żaden strzał nie znalazł drogi do bramki. Próbowali m.in Taras Yavorskyy czy Dawid Przybyszewski. W 70 min piłkę pod własnym polem karnym stracił Robert Jędras, a ratujący całą sytuację Beśka faulował w polu karnym piłkarza Raduni. Do rzutu karnego podszedł Filip Burkhardt, który mocnym strzałem pokonał Wiktora Beśkę. Zaledwie 4 minuty później Radunia zdobyła 5 bramkę. Nieporozumienie Przybyszewskiego z Jędrasem wykorzystał jeden z zawodników gospodarzy, który przejął piłkę, a bramkę zdobył Dawid Cempa. W 80 minucie faulowany w polu karnym Stężycy był Dawid Przybyszewski, a sędzia odgwizdał rzut karny. Do jedenastki podszedł Taras Yavorskyy, który pewnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy.

Ostatecznie Górnik uległ Raduni Stężyca 5:1, która tym spotkanie pokazała, że jedynym celem, który ją interesuje jest awans do II ligi. Kolejne spotkanie Górnik rozegra w sobotę 10 sierpnia o godz. 17:00 w Koninie. Rywalem biało-niebieskich będzie Polonia Środa Wlkp.

Skład Górnika: Wiktor Beśka - Jakub Staszak (85' Patryk Szymaniak), Robert Jędras, Bartosz Zakrzewski, Szymon Bartosik, Taras Yavorskyy, Maciej Adamczewski (74' Sebastian Antas), Mateusz Majer (63' Krystian Sobieraj), Dawid Przybyszewski, Patryk Olczyk, Maciej Gaszka (53' Paweł Błaszczak)