Już w niedzielę derby!

Już w najbliższą niedzielę Górnik Konin rozegra spotkanie, które przyciąga większą liczbę kibiców, niż jakiekolwiek inne spotkanie. Biało-niebiescy podejmować będą drużynę KKS Kalisz.

Drużyna z Kalisza to lider obecnych rozgrywek. Na swoim koncie zgromadzili 19 punktów za 6 wygranych i 1 remis. KKS nie zaznał jeszcze żadnej porażki. Kalisz był typowany, jako faworyt do awansu już w ubiegłym sezonie, ale ostatecznie awans wywalczył Lech II Poznań. KKS po kilku zmianach w składzie oraz na ławce trenerskiej nadal pozostaje jednym z faworytów do końcowego awansu. Pierwszym trenerem naszego niedzielnego rywala jest Ryszard Wieczorek a asystentem dobrze znany w konińskim okręgu piłkarskim Marcin Woźniak. Drużynę zasilili m.in. Sebastian Kaczyński, który wiosną reprezentował barwy Górnika Konin, Mateusz Mączyński z GKS Katowice czy Andrzej Trubeha ze Stali Stalowa Wola.

W ostatniej kolejce KKS podejmował na własnym obiekcie Mieszka Gniezno, którego pokonał 1:0 po bramce Pawła Łydkowskiego.

Ostatnie spotkanie pomiędzy Górnikiem a KKS rozegrano w Kaliszu, a mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Arbitrem głównym niedzielnego spotkania będzie Karol Arys ze Szczecina. Dla sędziego Arysa jest to piąty sezon, kiedy prowadzi rozgrywki III ligi. Ostatnie spotkanie, które prowadził nam arbiter ze Szczecina rozegrano na początku maja w Koninie. Rywalem Górnika był wówczas Sokół Kleczew.

Spotkanie 8. kolejki pomiędzy Górnikiem Konin a KKS Kalisz rozegrane zostanie w niedzielę 15 września o godz. 17:00 na stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego w Koninie. Bilety na ten mecz można nabywać w przedsprzedaży w cenie 10 zł. W dniu meczu wejściówki będą o 5 zł droższe. Na to spotkanie nie będą obowiązywały karnety.