Pierwszy punkt w sezonie

W rozegranym meczu 2 kolejki III ligi gr. 2 Górnik Konin zremisował 1:1 (0:1) Z Unią Solec Kujawski. Bramkę dla drużyny Górnika Konin zdobył w 60 minucie gry Łukasz Wesołowski. Kolejny mecz Górnik rozegra już w środę 23 sierpnia o godz. 19 w Kołobrzegu, gdzie będzie podejmowąć miejscową Kotwicę.

Początek spotkania w wykonaniu Górnika był dość obiecujący. Już w 4 minucie gry rzut wolny w okolicach pola karnego rywali wywalczył Krystian Sobieraj. Wykonawcą rzutu wolnego był także Sobieraj jednak jego strzał był zbyt lekki, żeby zagrozić bramce gości. W 8 minucie meczu bliski szczęścia był Dawid Śnieg, który oddał niecelny strzał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W pierwszej połowie kilkukrotnie szczęścia szukał Krystian Sobieraj jednak nie zdobyliśmy bramki. W 40 minucie pierwszy rzut rożny wykonywali goście z Solca Kujawskiego. Gdy wydawało się, że zagrożenie po dośrodkowaniu jest zażegnane piłka trafiła pod nogi Wojciecha Ernesta, który pewnym strzałem pokonał Dawida Kołodziejczaka.

Drugą połowę piłkarze Górnika zaczeli od kilku szybkich akcji na skrzydłach. Jednak po tych akcjach nie padł nawet strzał na bramkę. W 52 minucie dogodną akcje na podwyższenie prowadzenia przeprowadził Solec Kujawski. Pierwszy strzał obronił jednak Kołodziejczak, dobitka była już minimalnie niecelna. W 59 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego groźnie zrobiło się pod bramką Solca. Obrońcy wybili piłkę przed pole karne do której doszedł Łukasz Wesołowski. Łukasz pewnym strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza dając remis.

Jedynym zawodnikiem Górnika, który w tym meczu zobaczył żółtą kartkę był Bartosz Świderski za faul w 85 minucie.

Górnik Konin - Unia Solec Kujawski 1:1 (0:1)- 60'Wesołowski -- 40'Ernest

Skład Górnika: Dawid Kołodziejczak - Bartosz Świderski - Dawid Śnieg(74' Andrzej Górski) - Łukasz Wesołowski - Mateusz Augustyniak - Maciej Adamczewski - Maciej Rojewski(46' Aleks Sieradzki) - Sebastian Antas(46' Dawid Przybyszewski) - Piotr Radoszewski - Krystian Sobieraj(82' Mateusz Majer) - Kamil Zieliński