Druga wyjazdowa porażka

Piłkarze Górnika Konin doznali drugiej wyjazdowej porażki w tym sezonie. W meczu 3 kolejki rozgrywanej nietypowo bo w środę przegrali z Kotwicą Kołobrzeg 2:0. Szansę na poprawienie dorobku punktowego podopieczni Czesława Owczarka będą mieli juz w sobotę 26 sierpnia, kedy to na własnym obiekcie zagrają z zespółem Świtu Skolwin.

Mecz w Kołobrzegu rozpoczął sie o godzinie 19:00. Bardziej zmotywowani do tego spotkania przystąpili gospodarze, którzy od samego początku próbowali zagrozić konińskiej bramce. Ataki te jednak nie zostały zamienione w bramkę. Po kilkunastu minutach gry śmielej w akcjach ofensywnych zaczęli radzić sobie zawodnicy Górnika. Szansę na bramkę miał Krystian Sobieraj, jednak jego strzał w 20 min obronił bramkarz Kotwicy. Bramkę probowali zdobyć także Radoszewski oraz Wesołowski. Najlepszą szansę na objęcie prowadzenia w meczu Górnik miał w 37 min, kiedy to Sebastian Antas nie wykorzystał sytuacji "sam na sam". Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Druga połowa podobnie jak pierwsza rozpoczęła się od ataków gospodarzy. W 75 min Kotwica objęła prowadzenie w meczu dzięki bramce Michała Danilczyka. Była to jego 3 bramka w sezonie. Po utracie bramki podrażniony Górnik chciał wyrównać. Przeprowadzane akcje nie przyniosły jednak skutku. Okazję na wyrównanie w 89 min miał Maciej Rojewski, ale jego strzał odbił się od poprzeczki. W 90 minucie akcja piłkarzy Kotwicy zakończyła się bramką Tomasza Prejsa. Mecz zakończył się wynikiem 2:0.

Skład Górnika: Bramkarz - Augustyniak - Wesołowski - Ćwiek (66' Rojewski) - Świderski - Adamczewski - Radoszewski - Sieradzki (46' Majer) - Sobieraj - Antas (62' Przybyszewski) - Zieliński