Podsumowanie 31. kolejki

Dość nietypowo, bo w środku tygodnia została rozegrana 31 kolejka III ligi. W ośmiu spotkaniach padło 20 bramek. Pauzę zanotował lider rozgrywek Lech II Poznań.

Pierwsze spotkanie rozegrano już we wtorek w Starogardzie Gdański. Drużyna KP Starogard pokonała Bałtyk Gdynię 3:1, strzelając dwie bramki grając ze stratą jednego zawodnika. Wszystkie pozostałe mecze rozegrane zostały w środę. O godz. 16:00 na boisko wyszli zawodnicy w Bydgoszczy oraz Szczecinie. W Bydgoszczy Chemik Bydgoszcz pokonał 1:0 Jarotę Jarocin, natomiast w Szczecinie rezerwy Pogoni pokonał Górnika Konin 4:1. W Koszalinie Gwardia zanotowała trzecie zwycięstwo z rzędu pokonując Wierzycę Pelplin 1:0. W Gnieźnie drugi klub z Koszalina - Bałtyk pokonał Mieszka Gniezno 1:2. Dla Mieszka była to czwarta porażka z rzędu. W Środzie Wielkopolskiej zakończyła się seria sześciu zwycięstw z rzędu Polonii. Tym razem Polonia musiała uznać wyższość Świtu Skolwin. Mecz zakończył się wynikiem 0:2. W Kleczewie Sokół zremisował z Radunią Stężyca 1:1 zdobywając trafienie w doliczonym już czasie gry. Ostatnie spotkanie tej kolejki to rozegrano w Kaliszu. KKS podejmował Kotwicę Kołobrzeg. Spotkanie zakończyło się wygraną Kotwicy 0:2.

Liderem po 31 serii spotkań pozostał Lech II Poznań, który po mimo pauzy powiększył przewagę nad KKS Kalisz. Lech ma na koncie 68 punktów, wicelider z Kalisza 65. Tyle samo punktów ma trzecia w tabeli Radunia Stężyca. Zaledwie punkt mniej ma czwarta Kotwica Kołobrzeg. Górnik Konin stracił 11 lokatę na rzecz Pogoni II Szczecin. Przewaga Portowców nad biało-niebieskimi wynosi 1 punkt. Również 1 punkt przewagi Górnik ma nad Bałtykiem Koszalin. Po 31 kolejce wyjaśniła się kwestia spadku z ligi. Do wycofanej Wdy Świecie na pewno dołączają Wierzyca Pelplin oraz Chemik Bydgoszcz. Gwardia Koszalin, która plasuje się tuż nad strefą spadkową zapewniła sobie piłkarsko utrzymanie. Jednak sytuacja blisko strefy spadkowej pozostaje nadal napięta, gdyż nierozstrzygnięte są jeszcze kwestie licencyjne zespołów z wyższych lig.

Lech II Poznań - Wda Świecie 3:0

walkower

KP Starogard - Bałtyk Gdynia 3:1

Kacper Łazaj 5; Filip Sosnowski 57; Daniel Kraska 60 - Filip Sobiecki 10