Podsumowanie 33. kolejki

W miniony weekend rozegrana została przedostatnia w tym sezonie kolejka III ligi gr. II. W rozegranych meczach padło 28 bramek. Walkowerem punkty zdobyli zawodnicy Gwardii Koszalin.

Pierwsze spotkanie 33 kolejki rozegrano w Szczecinie. Pierwotnie było ono planowane na niedzielę, ostatecznie rozegrano je w czwartek 6 czerwca. W spotkaniu derbowym zmierzyły się ze sobą Pogoń II Szczecin oraz Świt Skolwin, a całe spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Pierwsze sobotnie spotkanie rozpoczęło się już o godz. 11:00 w Starogardzie, gdzie miejscowy KP podejmował Mieszka Gniezno. Goście przełamali fatalną serię porażek i pokonali KP 1:2. W sobotnie południe rozegrano jak się okazało decydujące spotkanie o awansie do II ligi. We Wronkach Lech II Poznań pokonał Radunię Stężyca 3:1 i zapewnił sobie awans do II ligi. Decydującego gola z rzutu wolnego zdobył Dariusz Dudka, który zdecydował się na zakończenie piłkarskiej kariery. W Bydgoszczy zmierzyły się drużyny, które po tym sezonie pożegnają się z III ligą. Chemik podejmował na własnym obiekcie Wierzycę Pelplin, a całe spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy 3:2. Równolegle rozgrywane było spotkanie w Środzie Wielkopolskiej, gdzie miejscowa Polonia pokonała Kotwicę Kołobrzeg 2:1. O godzinie 17:00 rozpoczęły się dwa spotkania rozgrywane w powiecie konińskim. W pierwszym z nich w Koninie Górnik zremisował z Jarotą Jarocin 2:2. Natomiast w Kleczewie Sokół pokonał Bałtyk Koszalin 3:1. W ostatnim spotkaniu kolejki KKS Kalisz na własnym obiekcie pokonał Bałtyk Gdynię 3:0.

Po rozegraniu 33 kolejek awans na szczebel centralny zapewnił sobie Lech II Poznań, który ma na koncie 72 punkty i jeden mecz zaległy. Trzy punkty mniej ma na koncie KKS Kalisz. Podium uzupełnia Radunia Stężyca z 65 punktami na koncie. Górnik po remisie z Jarotą Jarocin pozostał na 12 pozycji z dorobkiem 38 punktów. Taką samą ilość punktów ma Jarota, która jest 13. Z ligą pożegnają się Chemik Bydgoszcz oraz Wierzyca Pelplin.

Gwardia Koszalin – Wda Świecie 3:0

walkower

Pogoń II Szczecin – Świt Skolwin 1:1

Michał Graczyk 77 – Adam Nagórski 24 (k)