Remis z Jarotą Jarocin

Remisem 2:2 zakończyło się sobotnie spotkanie Górnika Konin z Jarotą Jarocin. Bramki dla Górnika zdobyli Wiktor Patrzykąt oraz Krystian Sobieraj. Dla biało-niebieskich było to ostatnie domowe spotkanie w obecnym sezonie.

Mecz w wymarzony sposób rozpoczął się dla podopiecznych Damiana Augustyniaka. Już w 2 minucie bramkarza gości strzałem z dystansu pokonał Wiktor Patrzykąt. Po szybko zdobytej bramce przez Górnika w pierwszej połowie działo się nie wiele. Oba zespoły próbowały kreować akcje ofensywne, ale sporo w tych akcjach było niedokładności. Druga połowa przyniosła więcej okazji bramkowych. W 58 minucie groźnie pod bramką Jaroty zrobiło się po dośrodkowaniu Dawida Przybyszewskiego z rzutu rożnego, ale żaden z zawodników Górnika nie przeciął lotu piłki. Chwilę później groźną akcje przeprowadzili piłkarze Jaroty, ale dobrze w bramce spisał się Mateusz Koliński. W 65 minucie Robert Jędras sfaulował w polu karnym jednego z zawodników gości, a sędzia wskazał na rzut karny. Do wyrównania doprowadził Jędrzej Ludwiczak. Zaledwie 5 minut później Jarota objął prowadzenia. Akcję lewą strona boiska wykończył Mateusz Dunaj. Strata dwóch bramek spowodowała, że piłkarze Górnika w większej ilości gościli pod bramką Jaroty co przekładało się na mniejszą ilość zawodników w obronie. W 77 minucie w sytuacji 2 na 1 znaleźli się piłkarze gości, ale strzał jednego z zawodników Jaroty obronił Mateusz Koliński. Gdy wydawało się, że Górnik dozna 6 porażki z rzędu wyrównującą bramkę dla Górnika zdobył Krystian Sobieraj. Krystian zwiódł dwóch zawodników Jaroty i płaskim strzałem po ziemi pokonał bramkarza. Chwilę później biało-niebiescy mieli jeszcze rzut rożny. Bezpośrednio z r niego strzał oddał Dawid Przybyszewski, ale bramkarz gości zdołał odbić piłkę.

Ostatecznie całe spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Biało-niebiescy zdołali przerwać serię pięciu porażek z rzędu. Po sobotnim meczu Górnik pozostał na 12 pozycji z 38 punktami. Ostatnie już spotkanie w obecnym sezonie Górnik rozegra 15 czerwca w Pelplinie z miejscową Wierzycą.

Skład Górnika: Mateusz Koliński - Mateusz Augustyniak (70' Krystian Sobieraj), Robert Jędras, Dawid Śnieg, Wiktor Patrzykąt, Maciej Adamczewski, Tobiasz Tomaszewski (80' Kamil Lewandowski; 89' Paweł Błaszczak) , Filip Stożek, Igor Ludwiczak (74' Sebastian Antas), Dawid Przybyszewski, Sebastian Kaczyński